zemědělský holding - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zemědělský holding, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování možného neoprávněného přidělení unijních dotací velkým českým zemědělským podnikům. Exekutiva Evropské unie oznámila, že má pochybnosti mimo jiné u dotací na restrukturalizaci a zavlažování farem, jejichž přidělení velkým firmám místo menším podnikům mohlo porušit unijní pravidla. Podle lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského se nejméně dva případy týkají společností spojených s holdingem Agrofert.
Pokud vláda stihne včas schválit potřebnou legislativu, stane se rok 2021 zlomem, po kterém uhelné energetické zdroje začnou přepouštět své postavení modernějším technologiím. Shodli se na tom největší energetičtí hráči, které v anketě oslovil deník E15.
Českomoravský svaz mlékárenský inkasoval před více než pěti lety na dotacích na podporu prodeje a na propagaci tuzemských výrobků v Rusku a na Ukrajině přes 80 milionů korun. Nyní je má na základě vyšetřování Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) a podezření ze spáchání dotačního podvodu vrátit. Složit se zřejmě budou muset mlékárny, které byly do projektu zapojeny, protože samotný svaz tvrdí, že nemá dost financí. Lhůta pro zaplacení přitom již uběhla a o případ se zajímá i policie.
Deset let bohatnou. Hravě se dostávají k dotacím z Evropské unie, získávají státní zakázky a účtují si za ně vyšší ceny, než nabízí konkurence. Jejich jmění narůstá a oni postupují na žebříčku nejbohatších Maďarů nezadržitelně vzhůru. Deset let se hřejí v přízni maďarského premiéra Viktora Orbána.
Tuzemské strojírenské subdodavatele čeká nejspíše další ústup ze scény. I kvůli koronaviru zůstanou životaschopné už jen podniky s vlastním vývojem, nebo alespoň další přidanou hodnotou. Tu mohou zajistit investice do výroby či větší akvizice. „Chceme firmu, která dokáže vyrábět unikátní produkty s originálním know-how. Může se ale stát, že některá firma zkrachuje a my odkoupíme jen technologii a převezmeme její práci,“ říká Robert Záboj, který řídí strojírenskou divizi holdingu Koh-i-noor.
Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Serveru Neovlivní.cz to potvrdilo zastoupení Evropské komise v ČR. Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace.
Premiér Andrej Babiš (ANO) je ve střetu zájmů, uvedl ve středečním usnesení Senát. Potvrdil tak závěry své dočasné komise, jež posuzovala unijní audity ohledně Babiše a dotací pro holding Agrofert. Horní komora vyzvala Babiše a vládu, aby střet zájmů vyřešili. Ministerský předseda nařčení ze střetu zájmů opakovaně odmítá.
Společnost Hopi, kterou ovládá rodina Piškaninových, už nechce být jen logistická. V následujících letech chce významně posílit svou potravinářskou a zemědělskou část, kam dnes spadá třeba výrobce jogurtů Hollandia, farmy Bemagro a Farma Otročín nebo od letoška restaurace Perfect Canteen. „Investice, které plánujeme, mají rozměr vyšších stovek milionů korun,“ říkají David a Martin Piškaninové v prvním společném rozhovoru.
Česko z EU stále dostává více peněz, než do ní pošle. Pokud budeme chytří, můžeme z těchto prostředků výrazně modernizovat naši zemi. Nebo raději přispějeme k bohatnutí holdingů?