zemětřesení v rakousku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zemětřesení v rakousku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zemětřesení o síle 4,1 stupně dnes zasáhlo východ Rakouska. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na Rakouský meteorologický institut (ZAMG). Otřesy byly citelné v oblasti města Alland, které se nachází nedaleko Vídně.
Za skandál prvního stupně označil prodloužení povolení pro první blok jaderné elektrárny Dukovany rada pro životní prostředí rakouské spolkové země Dolní Rakousy Stephan Pernkopf. Reaktor by podle něj české úřady měly okamžitě odpojit. Česko by prý mohlo stejně jako Rakousko využít větrnou či vodní energii, zvolilo si ale místo toho nejlevnější a nejnebezpečnější cestu.
V Nepálu se po ničivém zemětřesení stále pohřešuje 112 cizinců, včetně tří Čechů. S odvoláním na nepálskou policii o tom informovala agentura DPA. České ministerstvo zahraničí o pohřešovaných českých občanech ale nic neví. Podle zdroje agentury Reuters se pátrá po 60 občanech Evropské unie.
Největší výšková stavba ze dřeva na světě bude brzy stát ve Vídni. Mrakodrap o výšce 84 metrů vyroste ve čtvrti Seestadt Aspern. Projekt se chlubí vysokou úrovní ekologického stavitelství.
Za dva až tři roky bude v Česku 120 veřejných plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG). To je dvojnásobek oproti dnešku. Do roku 2040 by mělo existovat až 250 stanic a CNG by měl mít desetiprocentní podíl na celkové spotřebě pohonných hmot v ČR, věří Český plynárenský svaz (ČPS) i plynárenské firmy.
Už v blízké budoucnosti by se mohlo stále více mrakodrapů stavět ze dřeva. Po prvním podobném projektu na Novém Zélandu se uvažuje o stavbě v Kanadě a brzy se může přidat i Čína. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí bodují dřevěné konstrukce ještě v jednom ohledu - slibují větší odolnost vůči zemětřesením.
České firmy v brzké ekonomické oživení příliš nevěří a spíše se připravují na horší časy. Podle informací deníku E15 se budou rozdávat výpovědi například v České spořitelně nebo ČEZ. Česká spořitelna naopak tvrdí opak. A po odchodu dlouholetého šéfa ČSOB Pavla Kavánka dojde k personálnímu zemětřesení i v největší tuzemské bance.
Poznávacím znamením letošních eurovoleb je výrazný úspěch euroskeptiků. Například ve Velké Británii slaví historický úspěch protievropská Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP). V Česku naopak vítězily proevropské strany. Partaje kritické k Bruselu mají jen šest z 21 křesel určených pro české zástupce. Úspěch slaví svobodní, kteří poprvé získali poslanecký mandát. Naopak Strana zelených opět vyšla naprázdo, její šéf Ondřej Liška proto složil funkci.
Volby do Evropského parlamentu přinesly velký úspěch nacionalistům, kteří převážně ve starých unijních zemích zaznamenali narůst popularity. Podle průběžných výsledků vyhráli volby ve Francii a Dánsku, protievropská strana UKIP směřuje k výhře v Británii. Ve Švédsku, Finsku či Rakousku se nacionalisté těšili mnohem větší podpoře než při eurovolbách v roce 2009. V Německu, Španělsku či Rakousku vyhrály tradiční strany, jejich výsledek ale poznamenal nárůst obliby euroskeptiků.
S vlnou outsourcingu je zřejmě konec. Firmy, které se po řadu let zbavovaly méně důležitých částí svého podnikání a předávaly je specializovaným dodavatelům, nyní obracejí a skupují je zpět.