zisk cpi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zisk cpi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Miliardový spor Radovana Vítka s jeho někdejšími partnery Markem Čmejlou a Jiřím Divišem pokračuje. Německý ekonomický deník Handelsblatt informoval, že kyperský soud zmrazil Vítkovi majetek za 13 miliard korun. „Předběžné opatření není účinné. Žádné účty nejsou obstavené, majetek není zamrazen. Jedná se o obvyklý recyklát lží a nesmyslů, které už Čmejla s Divišem neúspěšně použili v Americe i v České republice,“ reagoval mluvčí Vítkovy skupiny CPI Property Group Jakub Velen. Realitní impérium Radovana ...
Soudní spory Radovana Vítka s jeho bývalými partnery pokračují. Kyperský soud nařídil bankám zmrazit část majetku českého miliardáře v hodnotě třinácti miliard korun. Týká se to jeho investiční a realitní společnosti Czech Property Investments (CPI), uvedl německý ekonomický deník Handelsblatt. Vítkova CPI Property Group tvrdí, že ke svým účtům má stále přístup.
Realitní skupina CPI Property Group, kterou z 87 procent vlastní miliardář Radovan Vítek, zažila loni turbulentní rok. Ovládla rakouské společnosti Immofinanz a S Immo a celkové příjmy společnosti se tak zvojnásobily v přepočtu na více než 30 miliard korun. Jedné z největších realitních skupin ve střední Evropě však výrazně vzrostla zadluženost, jejíž poměr vůči hodnotě majetku od roku 2021 stoupl o 15 procentních bodů. Poslední roky naopak Vítek pomocí levného financování zadluženost výrazně snižoval, čím...
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Kellnerová bude sklízet zisky z chmele. Je hlavní akcionářkou druhé největší tuzemské chmelnice Microsoft už má projekt datového centra v Praze, stavba vyjde na pět a půl miliardy Parkování eur v Česku. Vládní bondy jdou na dračku, vydělat se dá hned dvojmo Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
V kavárnách a restauracích v Silicon Valley servírujících až otravně zdravé a nutričně vyvážené pokrmy se aktuálně vypráví následující vtip: „Elon Musk v posledních dnech běhá po chodbách sídla Twitteru a shání se po nějakém panu Jenkinsovi. Prý má na starost veškeré překlápění zdrojových kódů do produkčního nasazení a Musk ho nemůže nikde najít.“ Pointa je v tom, že Jenkins je název populárního programátorského nástroje používaného právě pro nasazování vyvinutého kódu.
Pokles ekonomické aktivity je nedílnou součástí hospodářského cyklu. Ať se nám to líbí, nebo ne, jednou za čas se zkrátka objeví. Otázkou vždy zůstává, kdy a na jak dlouho to bude. A také v jakém rozsahu. O hrozící ekonomické recesi mluvili analytici ještě před vypuknutím pandemie nebo války na Ukrajině. Právě události posledních měsíců a let ovšem ekonomikám mnoha zemí zrovna nepřidaly. Česko tak stojí na prahu ekonomické recese – tedy alespoň podle její technické definice.
Evropa by se po velmi dlouhé odmlce mohla vrátit na trh s mobilními telefony. Symbolem této naděje se stal Carl Pei, v Číně narozený Švéd podnikající ve Velké Británii, a jeho mladá firma Nothing. Starý kontinent trhu mobilů se značkami, jako jsou Nokia, Ericsson, Sagem nebo Siemens, dlouho dominoval, ale pak přišel iPhone doprovázený vlnou levných a flexibilních výrobců z Asie, kteří evropské producenty velkolepě zdecimovali.
Pro našponované valuace akciových indexů v předchozích letech se vžil název racionální bublina. Akcie se obchodovaly na vysokých násobcích zisků, což do jisté míry ospravedlňovaly ultranízké sazby. V kontextu záporných dluhopisových výnosů se investorům nevyplatilo vkládat prostředky do jiných tříd aktiv. Zrodilo se takřka dogmatické přesvědčení, že nulové úroky s námi zůstanou napořád. V průběhu roku 2022 je tento naprosto stěžejní předpoklad napnutých valuací tvrdě testován. Čeká burzy epochální šok, ...