zisk fio banka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zisk fio banka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Stát může podle analytiků využít vysokého zisku energetické společnosti ČEZ k pomoci lidem s vysokými cenami energií prostřednictvím dividendy. Stát by tak mohl podle některých získat více peněz než zavedením mimořádného zdanění. Oslovení analytici to řekli ČTK.
Energetická skupina ČEZ měla za první pololetí čistý zisk 33,6 miliardy korun, meziročně o 32 miliard korun vyšší. Provozní výnosy vzrostly o 21 procent na 130,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) stoupl meziročně o 27,7 miliardy korun na 59,3 miliardy korun a podle skupiny byl ovlivněn mimo jiné enormním růstem cen komodit na velkoobchodních trzích. Prodejním firmám skupiny EBITDA naopak klesla o 3,2 miliardy korun na 700 milionů, negativním vlivem byly vysoké pořizovací ceny energií.
Polostátní energetická skupina ČEZ splňuje všechny předpoklady pro to, aby svým akcionářům dokázala vydělat. Vzhledem k přetrvávajícím vysokým cenám energií na burze zažívá nejlepší léta za poslední dobu. Příští rok má být navíc z pohledu analytiků rekordní, což by měli investoři pocítit i na dividendách.
Ministerstvo financí jako hlavní akcionář energetické skupiny ČEZ prosadilo svůj záměr zvýšit dividendu nad rámec návrhu představenstva společnosti. Na valné hromadě energetické firmy získal jeho návrh většinu hlasů, už jen díky tomu, že sám o sobě drží takřka 70 procent akcií. Státu tak přiteče přibližně 18 miliard korun.
Něco takového čeští střadatelé léta neviděli. Banky během dubna opožděně zareagovaly na strmě rostoucí sazby České národní banky a začaly v širším měřítku lidem zvyšovat úročení na bankovních kontech. Úroky šplhají až na čtyři a půl procenta, sázka na agresivní úrokovou politiku je přitom doménou hlavně menších bank. I tak ovšem ani úrokové špičky na domácím trhu zdaleka nedosahují k tempu růstu českých cen, a dokonce ani k základní sazbě centrální banky.
V nejistotě tonou poslední týdny západní investoři, kteří nakoupili na burzách v Evropě či ve Spojených státech akcie ruských firem. Poté co bylo po invazi na Ukrajinu pozastaveno obchodování, se na ně valí nová pohroma – ruské korporace, jako jsou Gazprom, Rosněfť či Sberbank, budou muset kvůli nově přijatému zákonu stáhnout své cenné papíry ze zahraničí, takže se s nimi bude obchodovat už jen na moskevské burze. Na zákon již reagovaly dvě ruské firmy a situace se dotýká také nejméně stovek tuzemských ...
Světové burzy jsou letos jako na houpačce. Na začátku roku na ceny akcií negativně doléhaly obavy z rostoucí inflace a očekávaného zvyšování úrokových sazeb ze strany centrální banky, v únoru se k tomu přidala ruská invaze na Ukrajinu. Výkyvy se nevyhnuly ani kurzům cenných papírů finančních domů obchodovaných na pražské burze, tedy Komerční banky, Moneta Money Bank a rakouské Erste Group. Podle analytiků však právě jejich akcie mohou být do dalších měsíců zajímavou nákupní příležitostí.
Akcie polostátní skupiny ČEZ se blíží psychologické hranici tisíc korun za kus. Na takové úrovni byly naposled před čtrnácti lety v roce 2008. Analytici postupně přehodnocují cílovou cenu směrem nahoru. Titulu pomáhájí extrémně vysoké ceny elektřiny i obecná nervozita na energetickém trhu.
Komerční bance loni stoupl čistý zisk o 56 procent na 12,7 miliardy korun. Celkové výnosy se zlepšily o 5,7 procenta na 31,3 miliardy korun, oznámila banka společně s návrhem na výplatu dividendy. Zisk konkurenční ČSOB loni stoupl meziročně o 90 procent na 16,2 miliardy korun.
Světové burzy se v posledních dnech otřásají. Kurzy akcií řady firem prudce klesají, najdou se však i tituly, kterým se korekce vyhýbá. Mezi ně patří i cenné papíry českého výrobce zbraní CZG – Česká zbrojovka, s nimiž se obchoduje na pražské burze a v RM-systému. Během ledna jejich kurz vzrostl o zhruba dvě procenta a pohybuje se okolo 520 korun. Podle oslovených analytiků navíc existuje slušný prostor pro další růst.