životní minimum v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu životní minimum v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Český autoprůmysl už „jede na krev“ nebo je ve ztrátě. A bude hůř, varuje Robert Kiml, viceprezident produkce společnosti Toyota Česká republika a také viceprezident Sdružení automobilového průmyslu. „Dramatický vliv na zaměstnanost bude mít emisní norma Euro 7, cena energií a poptávka po autech, jež prudce klesá,“ říká Kiml. Výroba v Česku se prodražuje natolik, že je často výhodnější vyrábět a dovážet z Asie. Zatímco bude Evropa přesouvat svou energetickou závislost z Ruska na Arabský poloostrov, čínské ...
Proč Netflix změnil názor na zavedení reklam? Kolik se jich bude přehrávat a kolik bude předplatné stát? To se dozvíte v novém vydání Technoverse Newsletteru. Odběr Technoverse Newsletteru, který do emailových schránek chodí každé úterý dopoledne, si můžete nastavit zde. Součástí vydání je také jeden odemčený článek z prémiového obsahu.
Krize překonána, zapomeňte. Německo je dál na straně Ukrajiny, i když se v jeho veřejné debatě udržují silné hlasy varující před třetí světovou válkou. Návštěvou Buči, Irpině a Kyjeva to potvrdila německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. „Je to něco jiného vidět vše na vlastní oči,“ svěřovala se ministryně za Zelené, která musí v Německu vysvětlovat, proč bytostní pacifisté, jakými vždy Zelení byli, podporují dodávky těžkých zbraní na Ukrajinu. Očité svědectví z místa je nejlepší argument: nelze ...
Česko zažívá největší energetickou krizi v novodobé historii. Kvůli vysokým cenám na burze už skončila řada dodavatelů a další jsou v problémech. Nejsou ale jediní. Rekordní ceny paradoxně přidělávají vrásky i výrobcům elektřiny, kterým velké výkyvy na burze zvyšují náklady na zajištění kontraktů. Energetická skupina Sev.en Energy tak v jednu chvíli musela mít na burze zablokovaných dokonce 20 miliard korun. „Doslova kvůli tomu krvácíme. Na takové velké částky ale není připravený nikdo. Může se klidně stát...
Západ zareagoval na kroky ruského premiéra Vladimira Putina prvními balíčky sankcí a další postihy zvažuje. Obává se totiž, že Kreml by mohl provést plnohodnotnou invazi. Zatím patrně nejcitelnějším krokem pro Rusko je zastavení certifikačního procesu plynovodu Nord Stream 2. Samotný prezident na sankčním seznamech nefiguruje, což už je terčem kritiky.
Po zhruba dvou dekádách od ukončení první fáze přerodu komunisty řízené ekonomiky na tržní se stále více ozývají hlasy, že se potenciál dosavadních „komparativních výhod“ České republiky už vyčerpal a hospodářství potřebuje ke svému dalšímu rozvoji vlastně zcela novou transformaci.
Zatímco američtí miliardáři a velké západní firmy se v poslední době trumfují v ambiciózních klimatických cílech a slibech o záchraně planety, většina tuzemských podniků v této oblasti tápe a propracovanou strategii na dosažení uhlíkové neutrality nemá. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu, který provedlo Sdružení pro zahraniční investice AFI, i z vlastního šetření deníku E15, jenž o tématu hovořil s odborníky, firemními asociacemi a s desítkou největších českých společností.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš má několik posledních dnů na to, aby Čechy přesvědčil, že právě on bude lepším premiérem než Andrej Babiš nebo Petr Fiala. V posledních měsících se mu to příliš nedařilo - klesly preference koalice Pirátů a Starostů i samotná Bartošova obliba u voličů. Příčinou je podle šéfa Pirátů také antipirátská kampaň premiéra Babiše. „To, že mě někdo natírá za program, to je v pohodě, ale že vám volají lidé a bojí se, že přijdou o barák, to je strašné,“ říká Bartoš.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
V hlavním městě není dostatek českých občanů na to, aby pokryli požadavky zaměstnavatelů po pracovnících. Většinu poptávky zejména v méně kvalifikovaných pozicích pokrývají cizinci, kterých v metropoli pracuje zhruba 200 000 a tvoří pětinu zaměstnanců. Vyplývá to z analýzy, kterou vypracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Pražský magistrát si nechal vypracovat i další studii od Sociologického ústavu AV. Podle ní má 82 procent registrovaných cizinců v metropoli středoškolské nebo vysokoškolské ...