zivotni minimum v rakousku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zivotni minimum v rakousku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko zažívá největší energetickou krizi v novodobé historii. Kvůli vysokým cenám na burze už skončila řada dodavatelů a další jsou v problémech. Nejsou ale jediní. Rekordní ceny paradoxně přidělávají vrásky i výrobcům elektřiny, kterým velké výkyvy na burze zvyšují náklady na zajištění kontraktů. Energetická skupina Sev.en Energy tak v jednu chvíli musela mít na burze zablokovaných dokonce 20 miliard korun. „Doslova kvůli tomu krvácíme. Na takové velké částky ale není připravený nikdo. Může se klidně stát...
Předseda Pirátů Ivan Bartoš má několik posledních dnů na to, aby Čechy přesvědčil, že právě on bude lepším premiérem než Andrej Babiš nebo Petr Fiala. V posledních měsících se mu to příliš nedařilo - klesly preference koalice Pirátů a Starostů i samotná Bartošova obliba u voličů. Příčinou je podle šéfa Pirátů také antipirátská kampaň premiéra Babiše. „To, že mě někdo natírá za program, to je v pohodě, ale že vám volají lidé a bojí se, že přijdou o barák, to je strašné,“ říká Bartoš.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Hypoteční sazby v Česku v září klesly na minimum 1,82 procenta, v řadě okolních zemí jsou ale na podobné či ještě nižší úrovni. České domácnosti však často za hypotéku zaplatí méně, protože jsou ušetřeni dalších nákladů. Vyplývá to z analýzy společnosti Chytrý Honza.
Odborářů sice není v Česku tolik, kolik bývalo, ale jejich hlas je slyšet. A poté, co loni rozvířili veřejnou hladinu heslem „Konec levné práce“, nehodlají polevit.
Odborářů sice není v Česku tolik, kolik bývalo, ale jejich hlas je slyšet. A poté, co loni rozvířili veřejnou hladinu heslem „Konec levné práce“, nehodlají polevit.
Přesně rok šéfuje Vladimír Bezděk ČSOB Pojišťovně – pětce tuzemského pojistného trhu. Do oboru, který nemá úplně skvělou pověst, vstoupil před deseti lety. Zkušený odborník, který prošel centrální bankou a jehož jméno dalo název expertní komisi vlády pro přípravu penzijní reformy, vypadá spokojeně. „Že bych si v pojišťovnictví zkazil jméno? Víte, že mě to ani nenapadlo?“ usmívá se.
Sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl si kvůli své snaze omezit provize finančních poradců vysloužil výhrůžky od ministra financí Andreje Babiše. Přitom inkasované odměny zprostředkovatelů nejsou zanedbatelné a většina lidí ani netuší, o jaké peníze se hraje. Jediným „ulovením“ klienta na životní pojistku si makléř vydělá přes 20 tisíc korun. V celém byznysu se pak jen na provizích protočí desítky miliard.
Úspory energií jsou tématem jak pro uživatele domů a bytů, tak pro developery, velké investory i architekty. Také ekonomická krize přispívá k tomu, že jde o stále aktuálnější otázky, mnohé státy západní Evropy přitom mají ve srovnání s Českou republikou několik desetiletí náskok. Bývalý děkan Fakulty architektury VUT v Brně a odborník na „ekologické“ stavitelství Josef Chybík tvrdí, že vše závisí na způsobu myšlení a přístupu k problematice.