životní pojištění diskuze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu životní pojištění diskuze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Penzijní reforma v Česku se stala takřka legendou. Nynější třicátníci a čtyřicátníci se proto zařizují po svém a střádají si na stáří na vlastní pěst. Stát neschopný koncepčního kroku přichystal budoucím důchodcům alespoň malou úlitbu, takzvaný účet dlouhodobých investic, který má zajištění na stáří svépomocí alespoň trochu ulehčit. „Motivem pro jeho zavedení je mimo jiné snaha naučit lidi, aby byli schopni se postarat sami o sebe a aby rostla obec těch lidí, o které se nebude muset stát bezpodmínečně ...
Kvůli tisícům lidí, kteří napadají investiční životní pojištění, má tento produkt přijít o podporu státu v podobě daňového zvýhodnění. To se pohybuje kolem půl miliardy korun ročně. Prosazuje to šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher (ANO), který by peníze vložil do stavebního spoření nebo penzijního připojištění. Záměr podporuje ministerstvo financí. Výhrady nemá ani Česká národní banka.
ODS představila programové teze Země, která vítězí, s nimiž chce oslovit další voliče. Bez nich se premiérské ambice šéfa modrých Petra Fialy nenaplní. Konkurence menších pravicových uskupení se Fiala neobává. „Těžko mně někdo, kdo zpochybňuje naši příslušnost k Západu, bude vykládat, že se vrací k původním ideám ODS,“ říká.
Problém reformy důchodového systému, věčné téma české politiky, má současné vládě pomoci rozlousknout Komise pro spravedlivé důchody. V jejím čele sedí rektorka brněnské Mendelovy univerzity a daňová expertka Danuše Nerudová. „Důchodový systém je dnes bohužel nástrojem politického boje,“ říká.
Šéf Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Friedrich si nemyslí, že by pojišťovny nechtěly platit drahou léčbu. Spíše podle něj hledají rozumné řešení ve špatně právně definovaných nárocích. „Pojišťovny rády léčbu schválí, pokud jsou naplněny zákonné předpoklady. Když by naopak nějaký dozorový orgán konstatoval, že pojišťovna neměla dostatek zákonného zmocnění, tak mohou být příslušní činitelé volání k zodpovědnosti,“ říká.
Vláda se chystá výrazně zvýšit důchody, lidé s průměrnou penzí by si mohli polepšit zhruba o 920 korun měsíčně. Na hlubší reformu systému to ale nevypadá, přestože premiér v demisi Andrej Babiš sliboval „konkrétní kroky bez zdlouhavých diskuzí“. „V průběhu maximálně dvou let musí být definovány základní postupy tak, aby se mohlo diskutovat o návrhu reformy v širokém politickém spektru,“ říká ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová z hnutí ANO.
V loňském roce došlo celkově k ná růstu v oblasti pojištění. Bylo to ovšem zásluhou pouze segmentů neživotního pojištění. Podle Jana Matouška, výkonného ředitele České asociace pojistitelů (ČAP), velmi dobré výsledky v této části pojistného trhu jsou spojené zejména s oživením ekonomiky a nárůstem prodejů vozidel.
Na počátku byl tweet Pavla Bělobrádka. Ten odstratoval diskuzi o sociálním bydlení. Reakcí na ní byl otevřený dopis křesťanů a křesťanek, kteří jeho prostřednictvím vyzývali poslance KDU-ČSL k přijetí zákona o sociálním bydlení. Kritizovali především to, že nárok na bydlení mají pouze pracující rodiče a jejich děti jsou tak nuceny žít v ubytovnách. Předseda strany Pavel Bělobrádek se však proti této inciativě emotivně ohradil s tím, že spousta výroků ze zmíněného dopisu je neověřená či chybná a dle něj ...
Průměrné stáří českých aut kolem čtrnácti let je brutální a nikdy se s tím nepovedlo podstatněji zahýbat, počty ojetin se nesnižují, říká spolumajitel pojišťovny Direct Pavel Řehák. Tuzemské pojišťovny zaměřené na neživotní pojištění mají nyní docela těžký život: škody rostou, ceny pojistek moc ne a společnosti nemají kde zhodnocovat peníze.