životní úroveň v evropě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu životní úroveň v evropě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hned několik světových zemí včetně Česka se v současné době potýká s bezprecedentní vlnou sucha, která má těžké dopady na byznys a každodenní život obyvatel. Potíže mají i nadnárodní společnosti jako Toyota, Foxconn či Apple. Příčinou jsou podle vědců klimatické změny a globální oteplování, způsobené člověkem vypouštěnými emisemi z výroby energie, dopravy a z průmyslu.
Německá vláda intenzivně připravuje občany na velmi tvrdou zimu a sahá i k takovým opatřením, která by ještě před několika měsíci byla naprosto nepředstavitelná. Patří k nim zvažované prodloužení životnosti posledních tří jaderných elektráren, které měly být původně odstaveny do konce roku. Podle expertů je změna německého přístupu k energetice pozitivní zprávou i pro Česko. K jádru se ale Berlín patrně vrátí jen krátkodobě.
Společnost Mattoni 1873 si zakládá na zodpovědném a udržitelném přístupu k podnikání, který se týká nejen životního prostředí, ale i marketingu či společenského dopadu firmy. Autorem i hnacím motorem této vize je majitel a CEO Alessandro Pasquale, podle kterého je právě udržitelnost základním stavebním kamenem úspěšného byznysu. Věří, že problémy je třeba řešit systémově, a je proto připraven sdílet svá řešení i s ostatními výrobci nealkoholických nápojů. Co může podle něj firma udělat pro to, aby byla „...
Drahý zemní plyn výrazně navyšuje globální výrobu elektřiny z uhlí. Letos by se podle prognózy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) měla celosvětová spotřeba černého nerostu vyrovnat maximu z roku 2013, a příští rok zřejmě padne nový rekord. Evropa kvůli dopadům války na Ukrajině oživuje uhelné elektrárny a patří tak mezi regiony s největším nárůstem využití tohoto paliva. Musí si však zajistit náhradní dodávky za uhlí z Ruska, na jehož dovoz za pár dní začne platit zákaz.
Válka na Ukrajině, vysoká inflace i energetická krize ovlivňují český státní rozpočet. Česko se nezadržitelně zadlužuje, aby svým občanům zajistilo alespoň část té životní úrovně, na jakou byli zvyklí. Fialova vláda přitom nechce zvedat daně až na jednu výjimku – daň z neočekávaných zisků. „Pokud má stát mimořádné výdaje, jednou ze zvažovaných variant je zajištění mimořádných příjmů,“ říká ministr financí Zbyněk Stanjura.
Sokolovsko sází na projekt SmartCity u jezera Medard. Hypoteční sazby narazily na strop. Pro zdražování není důvod, půjčky mohou i zlevnit. Může nastat rychlý hospodářský šok, který potrvá rok a půl, říká partner poradenské společnosti Petr PwC Smutný. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se ...
Na výši důchodů si v České republice pravidelně stěžuje řada seniorů. Současná vlna zdražování situaci této skupiny obyvatel ještě zhoršuje. Mají se důchodci v jiných zemích lépe? Podívali jsme se na to, jak vypadají důchody v ostatních evropských státech.
Je spolumajitelem Oktagonu, největší sportovně-šoubyznysové firmy v Česku a na Slovensku. S byznysovým partnerem Pavolem Nerudou ji vybudovali především díky tomu, že bojový sport dokázali povýšit na příběh. „Přímý souboj dvou bojovníků je pak už jen třešnička na dortu,“ říká Ondřej Novotný. Právě jeho slovo a jeho podpis přitom určují i celý další rozvoj MMA v Česku a na Slovensku.
Budování železničních a vysokorychlostních koridorů zásadně pomáhá rozvoji celých lokalit. U nás něco podobného bude znamenat vybudování rychlodráhy z Prahy na Kladno, která by měla být zprovozněna zhruba za 6 let. Kladno ještě více propojí s hlavním městem a plánováno je i napojení na rychlotratě v západní Evropě přes Berlín a Drážďany.
Chorvatsko se stane dvacátou zemí Evropské unie, která se vzdá národní měny a přijme euro. Na turistiku silně orientovaný člen sedmadvacítky se do eurozóny začlení relativně rychle, přesně deset let po vstupu do evropského společenství. Zastánci tohoto kroku věří, že společná měna přispěje k vyšší životní úrovni Chorvatů, přílivu investic a k tvorbě pracovních míst. Země se zároveň připravuje na další významný unijní krok; v lednu by ráda vstoupila do schengenského prostoru.