životní úroveň v evropě 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu životní úroveň v evropě 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ekonomická budoucnost Evropské unie, přechod z fosilních paliv na zelené energie, či podnikání a společnost v době po koronavirové pandemii. To byla hlavní témata letošního setkání evropských politiků a osobností ze světa byznysu pod názvem Prague European Summit . „Máme před sebou nesmírně vzrušující dekádu. Změny však nepřijdou samy od sebe,“ říká švédská podnikatelka, vizionářka a expertka na moderní technologie Claudia Olssonová, která byla jedním z řečníků summitu.
Maďarský premiér Viktor Orbán vládne v kuse přesně deset let. Jeho dekáda se vyznačovala celou řadou nejen legislativních změn. Zdá se, že úspěch šéfa strany Fidesz spočívá zejména v boji o duše Maďarů, který dalece překračuje tradiční politickou arénu. „Éra je určována kulturními trendy, kolektivní vírou a sociálními zvyky. Musíme začlenit politický systém do kulturní éry,“ prohlásil před časem.
První krůčky mladé české demokracie vedly hospodářskou temnotou. Během syrových listopadových dnů po sametu totiž Československo sahalo svou ekonomickou výkonností na necelých čtyřicet procent svého přirozeného etalonu a někdejšího rivala v podobě sousedního Rakouska.
Sametová revoluce vzbuzovala u svých účastníků očekávání, že se děti budou mít i po materiální stránce lépe než jejich rodiče. Zatímco dorostla první „polistopadová“ generace, představu o jejím bohatnutí komplikuje nedostupné bydlení.
Jakožto nejrozvinutější ekonomika a nejstabilnější demokracie v Latinské Americe mělo být Chile, alespoň podle vnějších pozorovatelů, tou poslední zemí, kde by někdo čekal násilnosti a rabování. Proto jsou nynější mohutné protesty, zničené metro, spoušť a paralyzovaná země velkým překvapením – dokonce i pro Chilany samotné. Příčiny současné situace v zemi analyzuje český velvyslanec v Chile Josef Hlobil.
Institut Cirkulární Ekonomiky (INCIEN) je nezisková organizace, která se snaží šířit myšlenky cirkulární ekonomiky a svými projekty přispět k přechodu na ni. Mezi hlavní akce pořádané organizací INCIEN patří především konference Odpad zdrojem, kde se snaží propojovat zástupce samospráv s odborníky. Svými aktivitami mimo jiné INCIEN přispívá k naplňování globálních Cílů udržitelného rozvoje. Soňa Jonášová absolvovala zemědělské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. V roce 2015 založila Institut ...
Posledních pár let jeho takřka třicetileté podnikatelské kariéry, v nichž se věnoval solárnímu byznysu, už několik roků zaměstnává soudy. Jeho synové byli odsouzeni za přípravu podvodu kvůli vyšším výkupním cenám elektřiny, sám Zdeněk Zemek, jenž řídí impérium Z-Group, je stíhán v dalším případu údajného podvodu. „Je to kriminalizace správního řízení vyšitá neskutečným způsobem, dá se to srovnat s honem na kulaky v padesátých letech anebo s inkvizicí v 17. a 18. století. Jednou, za pár let, se všichni ...
Autobusem se na letiště v Pardubicích často nesvezete. Jízdní řád speciální autobusové linky do centra se totiž přímo váže na letový řád a ten prořídl. Stejně jako na třech dalších regionálních letištích v Brně, Karlových Varech a v Ostravě. Může za to uzemnění problematických Boeingů 737 MAX. Čekání na návrat těchto letadel na oblohu je pro letiště i cestovní kanceláře nákladné, ale stále ne tak bolestné jako čekání na výsledek hospodaření, který by neskončil hlubokou ztrátou.
Pouze jednu čtvrtinu výnosů pražského dopravního podniku činí příjmy z prodeje jízdenek a kuponů. Většina peněz putuje na provoz autobusů, tramvají a metra z městské kasy. Nejedná se však o výjimku, podobně nastavené financování mají nejen česká města, ale i zahraniční metropole. Také proto se myšlenka na bezplatnou hromadnou dopravu pravidelně objevuje ve veřejném prostoru. Ani zkušenosti z měst, kde k „bezplatné“ hromadné dopravě přistoupili, však nehovoří jednoznačně o výhodách či nevýhodách takového ...
Mírný pokrok v mezích české opatrnosti a tendence k jistotám. Zhruba takto se vinula cesta české ekonomiky po vstupu do Evropské unie. Zatímco na počátku svého členství ve společenství vygeneroval průměrný Čech jen o málo více než tři čtvrtiny toho, co průměrný Evropan, o patnáct let později je to necelých devadesát procent. Bohužel pro Česko je ovšem tempo onoho přibližování nejliknavější ze všech okolních zemí někdejšího sovětského bloku. Poláci, anebo třeba i Maďaři se ženou za evropským snem o poznání ...