zkratka názvu ano - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zkratka názvu ano, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ústavní právník Jan Kysela by po rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil některé pasáže volebního zákona, nevymýšlel převratné změny. Dokonce by zachoval i kritizovanou d'Hondtovu metodu přepočítávání hlasů na mandáty. „Strany by se měly dohodnout pouze na tom, na čem se dohodnout musí,“ apeluje na politiky Kysela. Pokud by shodu nenašli, Česko by se dostalo do ústavní paralýzy. „Ocitli bychom se v situaci, která nemá právní řešení,“ varuje právník.
Patří k nejvlivnějším osobnostem planety. Se svým manželem produkuje úspěšné filmy, je autorkou hojně sledovaného podcastu a umí promlouvat k nejobyčejnějším lidem tak, jako by byla jejich příbuzná. Přečtěte si životní příběh Michelle Obamové, ženy, která inspiruje desítky milionů lidí po celém světě.
Gastronomický pop-up koncept Manifesto se osvědčil. Pandemii přestál. V květnu vykázal dokonce o 30 procent vyšší zisky než loni. „Naším cílem je expandovat. Jednáme o konkrétních lokalitách v Německu, Polsku, Velké Británii a Francii,“ říká zakladatel Manifesto Marketu Martin Barry.
Jeho tématem je prokrastinace. O ní napsal bestseller, přednáší, vede webináře. Firmám se svým GrowJob Institute radí, jak se změnit, aby se v nich lidem lépe pracovalo. A jednotlivcům se snaží pomáhat najít rovnováhu mezi prací a osobním životem. „S koronakrizí obrat propadl o více než 90 procent, všechny akce byly zrušeny a reálně to vypadalo, že budeme muset propustit většinu lidí a pustit kanceláře v Brně i Praze,“ popisuje současnou situaci ve svém byznysu Petr Ludwig.
Listopad 1989 odvál nejednoho umělce do politických vod. Herec Milan Kňažko v nich ale zůstal mnoho let. Stál u zrodu několika politických uskupení, třikrát byl ministrem, z toho dvakrát šéfem slovenské diplomacie. A před šesti lety kandidoval i na prezidenta. Nyní se už opět věnuje výhradně herectví, ať už ve filmu, či v divadle. Politiku ale dál bedlivě sleduje.
Petr Jančárek je dokumentarista, vysokoškolský pedagog i humanitární aktivista (v současnosti například patří mezi členy správní rady organizace Člověk v tísni). Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě představil několik ukázek z doposud rozpracovaného materiálu, z něhož vznikne snímek portrétující poslední léta života Václava Havla s názvem Tady Havel, slyšíte mě?
Narodil se v roce 1983 v Jugoslávii, osm let žil v německém exilu a poté se v roce 1991 vrátil do svého rodného Chorvatska. Srećko Horvat je levicově orientovaný filozof s provokativními názory, politický aktivista a spisovatel – jeho kniha Radikalita lásky byla dokonce přeložena do češtiny. Je považován za výrazný hlas post-jugoslávského disentu a je známý také svým přátelstvím s Julianem Assangem, Pamelou Anderson, Slavojem Žižekem či bývalým řeckým ministrem financí Janisem Varufakisem, se kterým ...
Jednou z největších letošních událostí ve světě kryptoměn je oznámení záměru Facebooku spustit vlastní digitální měnu s názvem libra. Firma však naráží na odpor regulátorů. „Plán Facebooku byl hodně troufalý,“ říká v rozhovoru pro server E15.cz někdejší programátor bitcoinového protokolu a nynější konzultant v oblasti kryptografie Peter Todd. Oč je dění kolem libry bouřlivější, o to stabilněji se podle něj jeví nejrozšířenější světová kryptoměna. „Bitcoin postupně dozrává,“ popsal Todd v průběhu letošního ...
V minulých sněmovních volbách kandidovalo hnutí plné známých osobností. V čele jeho pražské listiny byl mnohonásobný fotbalový reprezentant, držitel zlaté olympijské a bronzové evropské medaile Ladislav Vízek. Na třetím místě hokejový mistr světa Pavel Richter. Uskupení Sportovci ale propadlo. Se ziskem 0,2 procenta hlasů zůstalo daleko před branami Poslanecké sněmovny i od výhledu na státní příspěvek.
Wikipedické heslo „yiddish“ uvádí, že jidiš je jedním z mnoha židovských jazyků, kterým hovořilo před druhou světovou válkou přes jedenáct miliónů Židů. Po válce tento jazyk téměř vymizel a s ním i celá jidiš kultura. Mendy Cahan (1963) hovoří o svém osobním příběhu s jazykem jidiš, o svých studiích v Izraeli, o reflexi jidiš v izraelské společnosti, o jidiš literatuře a o tom, jak se rozhodl založit jidiš knihovnu Yung Yidish v Tel Avivu.