změna pobytu v nemoci - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu změna pobytu v nemoci, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Češi se stěhují do vsí. Trend, který se začal v tuzemsku projevovat na konci devadesátých let, teď definitivně studií potvrdili vědci z Akademie věd. V praxi to znamená přenastavení celé republiky, protože naopak ubývá obyvatel v krajských a někdejších okresních městech. V důsledku bude potřeba nové rozdělování daní obcím, více peněz na sociální a zdravotní služby, v malých obcích pak podpora školek a škol a změna v tom, kam a jak stavět nové silnice či železnice.
Cestovní pojištění to nejsou jen „léčebné výlohy“. Pod pojmem cestovní pojištění se skrývá celá řada připojištění, existuje navíc mnoho specifických situací, které mohou spadat do výluk, případně je třeba riziko pokrýt dalším rozšířením smlouvy.
Protipandemická opatření dál ztrpčují život tisícům studentů z Ruska, Indie, Brazílie a několika dalších států. Ti tak nemohou získat povolení k pobytu na území Česka, a tím pádem v září fyzicky nastoupit do škol, které tak mohou na školném tratit miliony korun. Jak zjistil deník E15, úprava daného opatření, kterou se na konci července chlubila česká vláda, k výraznému zlepšení situace nevedla.
Covid-19 se u lidí projevuje různě. Někdo trpí horečkami a dušností, někdo jiný třeba jen bolestí hlavy a zad. Až třetina pacientů má ale čtvrt roku po nákaze virem SARS-CoV-2 nadále potíže, nejčastěji s dýchací soustavou. Společnost Altoa proto zřídila novou službu nazvanou post-covidový program, o níž více prozradí lékař Ondřej Beneš, odborný garant společnosti Altoa a primář centrálního příjmu Nemocnice Hořovice.
V důsledku koronaviru výrazně prořídly řady cestujících, kteří v zimě utíkají z Česka za sluncem. Citelně to zasáhlo prodejce letenek i letecké společnosti. „Když příští rok prodáme polovinu toho co loni, budeme rádi,“ přiznává obchodní ředitelka prodeje letenek ve Student Agency Věra Janičinová.
„Jste první, koho od půlky března vezu na letiště,“ říká mi taxikář při cestě z centra Prahy na Letiště Václava Havla. V duchu jeho slov se nesl i celý pobyt na vyhlášeném řeckém ostrově Kos. Ten, stejně jako celá země, otevřel své brány turistům s prvním červencovým dnem.
Pravomoci ministerstva zdravotnictví se rozšíří. Podle návrhu, který ve čtvrtek schválila vláda, může ministerstvo i po konci nouzového stavu kvůli koronaviru celostátně nařídit mimořádné opatření nebo zakázat určitou činnost.
Na inventuru škod způsobených koronavirem je ještě brzy. Jisté je, že budou velké. A že sčítání ztrát nezahrne jen data zdravotníků a ekonomů, ale také právní přešlapy vlády ANO a ČSSD. Klíčové budou závěry Nejvyššího správního soudu a hlavně Ústavního soudu, který zváží přiměřenost zákazů a omezení vůči ústavě a její součásti – Listině základních práv a svobod.
Všichni občané s trvalým pobytem v Česku musí být zdravotně pojištěni u některé ze zdravotních pojišťoven působících na trhu. Co možná nevíte o výpočtu zdravotního pojištění?
Pro výjezd na Erasmus má každý trochu jiný důvod. Osobně jsem se loni v prosinci spontánně rozhodl, že příští akademický rok mám chuť strávit úplně jinak. Otevřel jsem si seznam zemí nabízených v rámci programu Erasmus+, našel si tu nejvíce odlišnou od ČR, vzápětí vyhodnotil, že nemám rád Erdoğana, a našel si tedy tu druhou nejvíce odlišnou zemi. Tak jsem se ocitl na deset měsíců v Řecku. Konkrétně na Aristotelově univerzitě v Soluni, největší univerzitě Balkánského poloostrova. Teď jsem v půlce svého ...