změny financování inkluze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu změny financování inkluze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud pracujete ve velké společnosti, nebo ji dokonce vlastníte, dobře znáte spojení ESG (Environmental, Social, Governance). Pokud jste na tuto zkratku náhodou ještě nenarazili (a nebude vás mnoho), vězte, že jde o takzvané odpovědné investování, kdy při svých rozhodnutích zohledňujete dopad na životní prostředí a společnost.
Občanští demokraté hodlají porazit ANO v květnových eurovolbách a vyhrát chtějí i volby do sněmovny v roce 2021. Do dvou let pak jsou schopní realizovat změny v oblasti daní, které navrhují. „Budeme sestavovat příští středopravicovou vládu. Je nejvyšší čas, aby současná polokomunistická sestava skončila, levice musí pryč,“ říká šéf ODS Petr Fiala.
nkluze by měla být na českých školách omezena, shodli se v sobotu experti na školství při jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Podle nich inkluze nesmí být útokem a likvidací praktických a speciálních škol, uvedl ke schůzce mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
O pětinu až polovinu by se podle politických uskupení měly do konce příštího volebního období zvýšit průměrné platy učitelů. Většina stran je proti zavedení školného na univerzitách. Shoda panuje také v důrazu na větší propojení vzdělávacího systému s trhem práce.
Odkdy a o kolik se zvýší platy pedagogů, není kvůli neschválení kariérního řádu jasné. Jisté je jen to, že o něco vzrostou. Nejisté jsou i odměny speciálních pedagogů v inkluzivním vzdělávání.
Politické strany se shodnou na nutnosti podpořit navyšování platů učitelů a rozpočtu školství. Většina je jich proti zavedení školného při studiu ve standardní době. Podporují také nutnost většího propojení výuky ve školách s praxí ve firmách. Odlišné názory mají na společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami s ostatními dětmi v běžné výuce. Z jejich volebních programů vyplývá, že se moc neshodnou ani na dalším směřování reforem ve vzdělávání, které odstartovala současná vláda.
Pár dní po oznámení rezignace ministryně školství Kateřiny Valachové jsme se zeptali několika osobností, které školství zasvětily celý svůj profesní život, jak by působení právě končící ministryně zhodnotili. Odpovědi Mikuláše Beka (rektora Masarykovy univerzity), Boba Kartouse (vedoucího komunikace think tanku EDUin), Václava Klause ml. (experta ODS na oblast školství), Ondřeje Šteffla (ředitele a zakladatele společnosti Scio) a Jiřího Kuhna (ředitele nymburského gymnázia) naleznete v tomto článku.
Michaela Šojdrová je českou europoslankyní za KDU-ČSL, hlavní expertkou strany na školství a členkou Výboru pro kulturu a vzdělávání (CULT) a Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví (FEMM) Evropského parlamentu. Je tedy více než vhodným respondentem na otázky týkající se Brexitu a jeho vlivu na studium na britských univerzitách, na jednotnou maturitní zkoušku, ale i třeba na to, jak by měl podle ní vypadat ideální učitel.
Od září porostou učitelům platy a školákům zase šance získat podporu, pokud ji potřebují. Tím ale změny ve školství nekončí. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) slíbila při začátku školního roku učitelům pomoc proti šikaně.
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) přináší do vlády návrh na uvolnění podmínek pro čerpání rodičovského příspěvku. Je to jedno z opatření, kterými chce vláda usnadnit sladění rodičovství s kariérou.