změny v insolvenci 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu změny v insolvenci 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco v Česku postupně přibývají nové módní e-shopy, kamenných prodejen se světově proslulými značkami ubývá. Během pandemie se z tuzemska začala stahovat například italská značka Carpisa, francouzský módní řetězec Promod nebo britský Next. Teď se čeští zákazníci budou muset patrně rozloučit i s německým módním řetězcem Orsay, který zároveň uzavře všechny své pobočky v domovském Německu do konce června.
Loni ubylo lidí, kteří se chtěli oddlužit. Žádostí o osobní bankrot bylo 21.700, tedy o 3000 méně než v roce 2020. Za první čtvrtletí jich letos dorazilo 3900, v minulém covidovém roce 5700 a předloni 7700. Vyplývá to z údajů Institutu prevence a řešení předlužení (IPŘP). Podle exekutorské komory v prvním kvartále přibylo 104.900 nových exekucí. Podle expertů z organizací na pomoc lidem v tísni je překážkou ve větším využití oddlužovacího procesu jeho nastavení.
V Česku se z toho stal stereotyp: za všechno může Německo. Nejprve se kvůli politice Angely Merkelové těsně energeticky propojilo s Ruskem a stalo se tak vydíratelným. Teď se bojí, co by se stalo, kdyby se od ruského plynu rychle odpojilo a nedalo útočícímu Putinovi možnost vydělávat na svou válku na Ukrajině penězi z Evropy. Současný kancléř Olaf Scholz, který, pravda, neoplývá rétorickou přesvědčivostí a většina jeho veřejných vystoupení připomíná projev subalterního úředníka z odboru nějakého ...
Seniorů, invalidů a také vdov a vdovců, kterým exekutoři krátí důchody, je meziročně o šestnáct tisíc méně. Ukazují to data České správy sociálního zabezpečení. Důvodem jsou změny zákonů, které zvýšily nezabavitelný finanční limit. Přesto se počet nařízených exekucí nesnížil a v posledních pěti letech kvůli rostoucím penzím setrvale přesahuje 85 tisíc. Místo peněz mohou exekutoři obstavovat předluženým seniorům a invalidům například spořicí účty nebo jim zabavovat domy, byty či movitý majetek.
Společnost EFIT Bohemia, která je dceřinou společností Arca Investments, podala na společnost KGI - Global Investments insolvenční návrh spojený s návrhem na vyhlášení konkurzu. Na základě insolvenčního návrhu bylo dnes zahájené insolvenční řízení, do kterého mohou věřitelé KGI přihlašovat své pohledávky.
Řada módních značek, které to na českém trhu vzdaly úplně, anebo přistupují k redukci počtu prodejen své sítě, se postupně prodlužuje. Z tuzemského trhu se stáhla jména jako Promod, Next či Nautica, v insolvenci jsou Blažek a Pietro Filipi, v úpadku skončila Kara Trutnov. Propady tržeb v módě se za loňský i počínající letošní rok počítají na desítky procent.
V ČR bylo roce 2020 zahájeno 407 694 nových exekucí, což znamená meziroční pokles o více než 18 procent. Jde o nejmenší počet nově zahájených exekucí minimálně za posledních 11 let. Vyplývá to z dat, které sdělila Exekutorská komora.
Přestože se v minulém roce počítalo s řadou změn v oblasti spotřebitelského práva, díky současné situaci k tomu nedošlo. Spotřebitelská organizace dTest však očekává, že k řadě změn a především posílení postavení českých spotřebitelů dojde v roce 2021.
Internetový obchod s módním oblečením Zoot ukončí distribuci přes vlastní výdejní místa. Přejde na spolupráci s externími výdeji v kamenných prodejnách s módou. Důvodem jsou změna zákaznického chování během pandemie a nižší náklady.
V napínavém případu zkrachovalého výrobce vagonů Heavy Machinery Services (HMS) z Loun nastal nečekaný zvrat. Postaral se o něj Nejvyšší soud. Zrušil verdikt nižších instancí o konkurzu. Soudy budou muset znovu rozhodnout, zda nad vagonkou, dříve známou jako Legios, vyhlásí konkurz, nebo povolí reorganizaci. Kauza je jedním z kolbišť mezi byznysmeny Františkem Savovem a Michalem Strnadem.