změny v nemocenské - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu změny v nemocenské, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Odboráři z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) v úterý zřídili celostátní stávkový výbor a jsou připraveni k celorepublikovému protestu proti vládnímu konsolidačnímu balíčku. Od 26. do 30. června pak jednotlivé svazy a organizace mohou pořádat své protestní akce. Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že „nevidí racionální důvody pro generální stávku“. S odboráři je připraven diskutovat během prázdnin o případných drobných změnách balíčku.
V reakci na loňský boom žádostí o přiznání předčasných důchodů a strmý nárůst státních výdajů na ně zahrnula vláda do své aktuální takzvané reformy důchodového systému i změny v nárocích na předčasné státní penze.
V roce 2023 platí, že je-li hrubá měsíční odměna z dohody o provedení práce do limitu 10 tisíc korun měsíčně, tak se z ní neplatí pojistné ani na sociální zabezpečení ani na zdravotní pojištění, a to bez ohledu na počet takových dohod, které má zaměstnanec v daném měsíci uzavřeny.
Po oznámení důchodové reformy a konsolidačního balíčku přišly na členy NERV pochopitelné otázky. Jsme spokojení? Každý člen to bude mít úplně jinak, ale dá se na to podívat i objektivně a spočítat, kolik z návrhů NERV se do balíčku dostalo.
Odborové svazy vyhlásily kvůli vládnímu konsolidačnímu balíčku s okamžitou platností stávkovou pohotovost. Vláda s odbory nevede seriózní sociální dialog, prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
Vládou představená úsporná opatření jsou finální, opravit se mohou případně jen technické chyby, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v neděli v České televizi. Vláda podle svého předsedy nebude ustupovat nátlaku žádné ze zájmových skupin. Kabinet se chystá projednat konsolidační balíček v pondělí se zástupci zaměstnavatelů a odborů na zasedání tripartity.
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) představila konsolidační balíček, který má do státního rozpočtu přinést ještě letos úspory ve výši 94 miliard korun a po dvou letech pak 148 miliard korun. Ozdravný balíček obsahuje 58 opatření, jejichž cílem je snížení deficitu veřejných financí. Dojde na zrušení neinvestičních dotací, zvýšení daně z příjmu právnických osob, zvýšení daně z nemovitosti, tabáku a alkoholu nebo naopak snížení DPH u potravin a bydlení.
V případě úspěšného legislativního procesu zvýší vládní daňové změny daňové zatížení všem zaměstnancům. Podívejme se v praktických příkladech, o kolik si jednotliví zaměstnanci pohorší.
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Novela zákoníku práce, která nyní putuje do Poslanecké sněmovny, přináší sice vítanou novinku v podobě možnosti elektronicky uzavírat pracovní smlouvy, jinak ale podle firem místo omezení byrokracie naopak zaměstnavatelům přináší nové povinnosti. Firmy kritizují hlavně povýšení dohod o provedení práce v podstatě na pracovní smlouvy a zpřísnění legislativy u práce z domova. „Stát dusí lidi i firmy zbytečným papírováním. Nemá smysl jen retušovat, změna musí být zásadní,“ říká řídící partnerka poradenské ...