změny ve školství - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu změny ve školství, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko má špičkové odborníky v oblasti radiofarmacie i jaderného vývoje. Od vstupu na český trh ale soukromé investory odrazuje komplikovaná registrační legislativa a nedostatečná strategie výzkumu. Shodli se na tom odborníci z řad lékařů, akademiků a veřejného sektoru na konferenci Institutu pro veřejnou diskuzi na téma Jak zajistit a financovat strategický výzkum. Konferencí v pondělí 18. září provedl účastníky šéfredaktor e15 Nikita Poljakov.
Letošní předvolební kampaň na Slovensku působí velmi vyostřeně. Provázejí ji až nenávistné výroky i rvačky mezi politiky. Podle slovenského ekonoma a bývalého politika Miroslava Beblavého to ale v tamější společnosti vře mnohem méně než před posledními volbami v roce 2020. „Že se Fico stal tématem voleb, je pochopitelná chyba demokratického tábora, na kterou i sám Fico rád přistoupil,“ myslí si dlouholetý poslanec Národní rady SR. V rozhovoru s e15 Beblavý uvažuje nejen o tom, jakého politického lídra ...
Patří mezi nejúspěšnější Čechy, vidí příležitosti tam, kde ostatní nevidí nic. Logicky proto sledují, kam se svět bude ubírat v éře rozvíjející se umělé inteligence (AI). Někteří se obávají, co pokročilá technologie se společností udělá, jiní naopak spatřují v AI cestu, jak se vypořádat s nepříznivou demografií nebo pozvednout upadající školství.
Technologické firmy se neustále vyvíjí a posouvají vpřed. Důkazem je i společnost IXPERTA s 30letou historií. Ta se zaměřuje na vývoj softwaru, návrh a budování IT infrastruktury, projektové řízení, podnikovou komunikaci, kybernetickou bezpečnost a inovativní řešení v oblasti umělé inteligence. S Karlem Klímou, obchodním ředitelem pro Českou republiku, jsme si povídali o tom, jak moderní technologie ve spojení s vynikající péčí o zákazníka přispívají k růstu firem a které trendy aktuálně rezonují v tomto ...
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Vládní pětikoalice provedla několik změn v konsolidačním balíčku. Podle ekonoma a člena NERV Aleše Roda i proto, že původní návrhy nebyly dostatečně podložené dopadovými studiemi a změny reagují i na vývoj ekonomiky v prvním pololetí letošního roku. Příkladem může být zdanění alternativ ke klasickým cigaretám, které podle něj nebralo v úvahu zdravotní rovinu. „Pro politiky je hlavním účelem získávat příjmy pro stát,“ říká v rozhovoru.
Brněnská softwarová společnost Y Soft se vzpamatovala z útlumu způsobeného čipovou krizí a v posledním finančním roce vykázala rekordní tržby. Její zakladatel a generální ředitel Václav Muchna přesto varuje, že problémy s komponenty se mohou snadno vrátit. „Evropě ujíždí vlak. Budeme jen montovnou čipů, ale technologické know-how zůstane na Tchaj-wanu a v Americe,“ tvrdí Muchna v rozhovoru s e15.
Vláda na dnešním jednání schválila půjčku od Evropské komise ve výši 19,4 miliardy korun. Původně přitom měla být více než sedminásobná. Podle nového návrhu peníze obdrží ministerstva pro místní rozvoj, vnitra a průmyslu a obchodu. Žádost teď posoudí Evropská komise.
Slíbili jsme dvě procenta na obranu a to jsme ještě nedávno neplatili ani jedno procento. Je to jen jeden z příkladů velkých oblastí vládních výdajů, kde se upínáme k nějakému magickému číslu, ať už jen kulatému, průměrnému, či domluvenému v mezinárodních dohodách.
Před školstvím stojí celá řada výzev. Populačně silné ročníky se hrnou na střední školy, struktura absolventů nepokrývá obory, které požadují zaměstnavatelé, a příchod umělé inteligence může také značně zasáhnout do jeho podoby a praktik. Soukromému sektoru, který mnohdy reaguje na situaci rychleji, se tak otvírá jedinečná příležitost. „Každá nerovnováha na trhu je příležitostí pro soukromé subjekty. To se týká všech stupňů vzdělávání i přes existující byrokratické překážky,“ říká rektor Anglo-American ...