značky cideru - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu značky cideru, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nápojářské skupině Kofola loni klesly tržby meziročně o 3,7 procenta na 6,17 miliardy korun. Ukazatel EBITDA (provozní zisk před odpisy) se jí podle předběžných hospodářských výsledků snížil o osm procent na 1,03 miliardy korun. Při značném omezení trhu v posledních měsících roku způsobeném koronavirovou pandemií skupina uzavřela rok 2020 mírně nad očekávání.
Kvůli současné koronavirové krizi přijde společnost Kofola o desítky milionů, řadu věcí bude muset omezit. Jannise Samarase, spoluzakladatele moderní éry této historické nápojové značky a dnes jednoho z největších hráčů na středoevropském nápojovém trhu, to ovšem nechává klidným. „Celá tato krize je jen krátkodobá epizodka v dějinách lidstva a úplné nic v historii planety. Svědčí to o úzkosti ve společnosti. To, co zaplatíme za strach, je neúměrné nebezpečí,“ říká Samaras.
Nápojářská skupina Kofola kupuje českého výrobce ciderů, firmu F. H. Prager. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.
Zisk třetí největší české pivovarnické skupiny Heineken ČR stoupl v roce 2017 o zhruba 23 procent na 206,4 milionu korun. Tržby jí klesly o 1,7 procenta na 3,13 miliardy korun, uvádí společnost ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Do skupiny patří trojice pivovarů Krušovice, Velké Březno a Starobrno.
Plzeňský Prazdroj od 1. října zvýší ceny některých piv v průměru o 3,7 procenta. Zdražení se dotkne především balených i čepovaných ležáků, které na trhu patří k dražším pivům. Ceny výčepních piv v sudech a tancích se nemění. Zdražení cen potvrdila mluvčí pivovaru Jitka Němečková. Prazdroj tak podle ní reaguje na zvyšující se náklady. Podobně se nejspíš zachová také Budějovický Budvar. Státní podnik čeká, jak se vyvinou ceny výrobních vstupů. Podle člena prezidia minipivovarů Radovana Koudelky jsou ceny ...
České pivovary skupiny Heineken loni meziročně vyrobily o zhruba sto tisíc hektolitrů piva a dalších nápojů více, výroba vzrostla na 2,4 milionu hektolitrů. Do skupiny patří na českém trhu tři pivovary - Krušovice, Velké Březno a Starobrno. Společnost je v objemu výroby na českém trhu třetí za skupinou Plzeňského Prazdroje a Pivovary Staropramen. Firmě se zvýšil export do zahraničí o více než sedm milionů lahví piva.
Plzeňský Prazdroj loni prodal v Česku a v cizině téměř 11 milionů hektolitrů piva, o necelý milion hektolitrů víc než v roce 2015. Vývoz do více než 50 zemí posílil o deset procent. Prodej na domácím trhu se zvýšil o 2,7 procenta na sedm milionů hektolitrů piva. Nejvíce šly na odbyt šly ležáky plzeňského typu a cider Kingswood, jehož konzumace oproti roku 2015 stoupla o 20 procent.
Tržby třetí největší tuzemské pivovarnické skupiny Heineken předloni stouply o 0,3 procenta na 3,17 miliardy korun. Výrazného nárůstu pak dosáhla firma s pivovary v Krušovicích, Brně a Velkém Březně u čistého zisku, který stoupl meziročně o 160 procent na 190 milionů korun.
Plzeňský Prazdroj od října zvýší ceny piva a dalších nápojů v průměru o 3,2 procenta. Například půllitr desítky Gambrinus budou restaurace nakupovat o 60 haléřů dráž a dvanáctky Pilsner Urquell o korunu. Prazdroj nezvyšoval cenu čepovaného piva dva roky a lahvového rok a tři čtvrtě. Pivovar zdražení zdůvodňuje růstem cen surovin, zejména chmele, a také investicemi do modernizace a rozšíření prodeje. Napsaly to Lidové noviny (LN).
Plzeňský Prazdroj zvýšil meziročně zisk před zdaněním o pět procent na loňských 3,7 miliardy korun. Tržby ve fiskálním roce od 1. dubna 2015 do 31. března 2016 se meziročně zvedly o 3,3 procenta na 14,4 miliardy korun. Pivovar loni prodal v České republice a v zahraničí deset milionů hektolitrů piva, zhruba stejně jako v roce 2014.