zname virtualni meny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zname virtualni meny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
V poslední době se výrazně daří altcoinům, tedy jiným kryptoměnám než bitcoinu. Jeho dominance na celkové hodnotě trhu digitálních měn klesá ze 70 na 60 procent. Jenže i za současné situace se na trhu najdou známé projekty, jejichž hodnota má do minulých rekordů daleko. Námětem Krypto-grafu týdne se stal litecoin.
Svět se letos musel ještě více překlopit do on-line prostředí a technologie se zdají být vítězem koronakrize. Už loni jedna z největších globálních antivirových firem zvýšila tržby více než na půl miliardy eur, čistý zisk překročil 77 milionů eur. „Dříve nebo později by Eset asi měl jít na burzu,“ říká jeden ze zakladatelů a akcionářů společnosti Miroslav Trnka. „Majitelé stárnou, a když už skončí jejich přímá kontrola a účast na řízení firmy, je zřejmě opravdu lepší udělat to ověřenou formou akciové ...
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Brány CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) se otevírají. Návštěvníky čeká výstava Praha zítra? Pražské priority. Expozice představuje 25 výrazných pražských investičních projektů, které promění stavební mapu hlavního města v následujících 20 letech. Dostupná je také online.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose opět dokazuje, že v řadě technologických řešení je před konkurenty o krok napřed. Ve dvou prodejnách Amazon GO v Seattlu je nyní možné platit skenem dlaně, který je přednastaven jako „podpis“ a virtuálně propojen s kreditní kartou zákazníka. Stačí jen dlaní zamávat před skenerem a je zaplaceno, píše web Business insider.
Mohl patřit mezi miliardáře, místo toho ale bere dávnou ztrátu 3092 bitcoinů jako „školné“. Díky této zkušenosti totiž odborník na kyberbezpečnost Marek Palatinus rozjel byznys firmy SatoshiLabs s celosvětově prvními peněženkami na kryptoměny. Cenu bitcoinu už raději neřeší. „Pro bitcoin představuje letošní rok obrovskou příležitost,“ vysvětluje v rozhovoru Palatinus. Nezastírá ale, že v budoucnu bitcoin čeká ještě několik zásadních možných problémů a výzev.
Koronakrize zvýšila zájem o kryptoaktiva, a to nejen díky tomu, že část spekulantů považuje bitcoin za digitální zlato odolné vůči tržním turbulencím. Rozpůjčováním digitálních mincí či jejich termínovaným uložením si totiž lze přijít na násobně vyšší úroky, než které nabízí tradiční finančnictví. Odpovídá tomu i riziko.
Adéla Klečková vystudovala mezinárodní vztahy a mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně a Freie Universität v Berlíně. Nyní působí jako hlavní analytička ve spolku Společně pro Česko, v němž také vede projekt Mediální gramotnost a kritické myšlení. Mimo to pracuje na pozici bezpečnostní poradce pro Pirátskou stranu. Letos Adéla jako první Češka a nejmladší fellow v historii programu získala prestižní ,,non-residential fellowship” v German Marshall Fund, což je organizace zabývající ...