zoot cz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zoot cz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Módní lovebrand Zoot měl kdysi v kancelářích na pražském Smíchově křídou vyvedený nápis Money must be funny. To bylo ještě předtím, než firma dua Ladislav Trpák a Oldřich Bajer skončila s dluhem 752 milionů v insolvenci. Dnes pod novými majiteli žije svůj druhý život a změnila část svého obchodního modelu, který ji kdysi přivedl do potíží. Z eshopových výdejen zboží se staly kamenné obchody. Jenže ne takové, jaké běžně člověk navštěvuje.
Sektor e-commerce v loňském roce v meziročním srovnání poprvé klesal, letošní první kvartál podle výkonného ředitele společnosti Shopsys, která vytváří velké e-shopy na míru, Matěje Kapošváryho ale pravděpodobně bude lepší než loni. Velcí hráči jako Alza a Rohlík nastavují standardy zákaznické zkušenosti, malé e-shopy jim konkurují jen těžce a poměr, kdy pár online obchodů ovládá devadesát procent trhu, bude podle Kapošváryho ještě narůstat. „Za tři roky to bude i 95 procent trhu,“ doplňuje.
Na český trh míří slovenská nákupní platforma Urban Brands s módním oblečením a doplňky. V tuzemsku chce firma konkurovat především nákupním e-shopům, jako je Zoot, Freshlabels nebo Zalando. Do sortimentu zařadila i francouzskou značku Jott, která rovněž čerstvě vstoupila do Česka a otevřela svůj první obchod v Praze na Chodově.
Tuzemská jednička na trhu se spodním prádlem Trenýrkárna.cz získala nového investora v podobě české skupiny SPM. Ta má podniku pomoci především s plánovanou zahraniční expanzí. „Podobná partnerství nám dávají možnost podpořit české podnikatele i v expanzi v zahraničí tak, aby zároveň dokázali zachovat přidanou hodnotu doma,“ říká partner investiční skupiny SPM Slavomír Pavlíček.
Polskou společnost Modivo čekají významné měsíce. Kromě expanze do krajských měst chystá multibrandový řetězec kombinující kamenné obchody s online prodejem také internetové tržiště pod značkou Modivo. „To nám umožní spolupracovat s menšími lokálními značkami, které jsme dosud v rámci centrálního přístupu nedokázali dostat do nabídky,“ popisuje šéf tuzemské sítě Petr Bílík. Celkem Modivo Group nabízí na portálech Eobuv a Modivo osm stovek značek. Loni otevřela první digital in-store obchod v Česku.
E-shopy v posledních měsících procházejí očistcem. Po raketovém růstu během pandemie přišlo bolestivé vystřízlivění kvůli zhoršující se ekonomické situaci. „E-shopy nakoupily hodně zásob, posílily interní týmy a rozšířily sklady. To teď hapruje v rozpočtech,“ říká v rozhovoru investor Ondřej Klega ze skupiny eRockets, která se zaměřuje právě na investice v oblasti e-commerce. Proto nyní očekává krachy některých hráčů na trhu.
Dřívější obchodní partneři Dedolesu mu pomáhají přežít náročné období. Jedním z významných partnerů je například česká Trenýrkárna, která od Dedolesu začala opět odebírat zboží. To prodává jak na svém e-shopu, tak na dalších platformách, jako je například Zalando nebo Amazon. Mezi další partnery Dedolesu patří také Alza nebo Kaufland na Slovensku. Trenýrkárně se zároveň výrazně daří. Letos bude expandovat do několika evropských zemí.
Uplynuly už téměř čtyři roky od chvíle, kdy nynější viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký označil dění na tuzemském finančním trhu za „dluhopisové Las Vegas“. Zejména na menší investory cílily v posledních letech nabídky cenných papírů rozdílné kvality, leckdy od podniků bez historie či vysoce zadlužených firem. V některých případech došlo i na krachy. Mezi největší dluhopisové „propadáky“ patřily emise firem C2H, EMTC a Zoot či směnky skupiny Arca. Situace se však postupně lepší, soudí ...
Věřitelé zkrachovalé oděvní společnosti Pietro Filipi schválili vyhlášení nového výběrového řízení na prodej ochranných známek značky, tentokrát bez minimální požadované ceny. Získá je zájemce s nejvyšší nabídkou, odsouhlasit ho bude muset věřitelský výbor. Vyplývá to z protokolu ze schůze věřitelů, zveřejněném v Insolvenčním rejstříku.
Tuzemským investorům hrozí, že spálí bezmála půl miliardy korun v takzvaných podlimitních korporátních dluhopisech. Malé emise, nad kterými neexistoval takřka žádný zákonný dohled, v posledních letech spadly z 80 procent do spekulativních kategorií a přinesly s sebou několik velmi varovných příběhů. Ukazuje to velká analýza prašivých dluhopisů, kterou vypracovala finanční forenzní společnost Survelligence. Odborníci kvůli tomu volají po změně legislativy.