zpoplatnění dálnice v německu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpoplatnění dálnice v německu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Ta by se měla naopak razantně zvýšit v roce 2024. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Léto vybízí k relaxaci, cestování a poznávání. A je normální, že člověk touží po tom, co nemá přímo k dispozici. Takovým příkladem je moře, ke kterému lze dojet pohodlně i autem. Přinášíme přehled nejpopulárnějších destinací a informace, jakou nejkratší trasu k pláži zvolit nebo na kolik cesta autem vyjde.
... řidiči mohou stále využívat dálnice zadarmo... zdražily známky v Rakousku nebo Maďarsku. V Německu pak... známku, v řadě zemí je průjezd zpoplatněn pomocí... jako v Česku nutné... v některých zemích je pro průjezd dálnicí stejně... chystá poplatky už v příštím roce. Vyplývá... Dálniční poplatky v zahraničí se oproti ...
Prodejem dálničních známek získává stát do své kasy každoročně miliardy. Jen v roce 2017 se vybraná částka za dálniční známky vyšplhala na zhruba pět miliard korun. Letošní číslo by mělo být podobné, jejich cena se totiž nemění.
Řidiči, včetně těch českých, musí počítat s tím, že v Německu budou platit dálniční poplatky i za osobní auta od října příštího roku. O termínu informoval spolkový ministr dopravy Andreas Scheuer (CSU). Původně chtělo Německo bouřlivě probírané mýtné zavést už letos.
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) ustoupil krajům a obcím a na silnicích první třídy, kde bude od roku 2020 nově zavedeno mýtné, ponechá možnost nulové sazby. Ťok to před novináři stvrdil podpisem memoranda se zástupci krajů a obcí. O konkrétních úsecích, kde bude uplatněna nulová sazba, rozhodnou kraje a obce. Možnost nulové sazby se však nebude týkat zhruba 240 kilometrů silnic první třídy, jež jsou zpoplatněny už nyní. Mýtný systém se rozšíří o více než 900 kilometrů.
O provoz mýta v České republice po roce 2019 se utká čtveřice firem: stávající provozovatel Kapsch, německá T-Systems International, maďarský výběrčí mýta National Toll Payment Services a slovenský SkyToll. Tři nabídky jsou na třetině až polovině očekávané ceny 29 miliard korun za deset let. Jedna byla naopak výrazně nad touto cenou. Termín pro podání předběžných nabídek do tendru čtvrtkem vypršel, ministerstvo dopravy nyní bude vyjednávat o cenách a podmínkách budoucího kontraktu, uvedl ministr Dan Ťok.
Povolební jednání o německé vládě nikdy nebylo delší. Kancléřce Angele Merkelové se ale nakonec podařilo vyjednat velkou koalici CDU/CSU a SPD, vyhráno ale ještě nemá.
Skoro třetinu peněz vybraných v Česku v letech 2007 až 2016 na mýtném spolkly náklady na zavedení a provoz mýtného systému, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Jedním z důvodů vysokých nákladů byl podle kontrolorů nekoncepční přístup k výběru mýtného. Ministerstvo dopravy s většinou závěrů NKÚ souhlasí. Podle svého mluvčího už resort získal kompletní dokumentaci k mýtnému systému a od loňska zlevnil jeho provoz o více než čtvrtinu.
Zatímco u nás nebo na Slovensku se cena dálničních známek nemění, v Rakousku mírně prodraží, a to jak ta roční, taky ty s kratší dobou platnosti.