zpoždění důchodů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpoždění důchodů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Němci si po špatných koronavirových letech chtějí letos opět užít letní dovolenou. A nevadí jim ani to, že během roku prudce rostly ceny zájezdů. Inflace sice pomalu klesá, ale poptávka je dál obrovská.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Ačkoli vládní koalice Spolu před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně, Česko čeká v příštích letech vyšší daňová zátěž. A to hlavně firmy, vybrané zaměstnavatele a vlastníky nemovitostí. Střední třída, která vydělala zrušením superhrubé mzdy, zůstane konsolidační balíčkem Fialovy vlády téměř nepostižená.
Máme problém – netěsní náš průtokový penzijní systém. Odtoky z něj začaly být systematicky větší než přítoky do něj. Pamětníky dvacetiletých jalových debat nad penzijní nereformou v Česku možná napadne, že se s předstihem začíná naplňovat scénář, před kterým odborníci varují pro období po roce 2030. Tedy že nás dohání demografická situace, kdy počet penzistů začíná narůstat, zatímco počet těch, kteří na ně vydělávají, naopak klesá. Ale není tomu tak, o takzvaný náhradový poměr zatím nejde.
„Jsme připraveni kdykoliv převzít vládu. My máme recept, jak věci řešit,“ říká Alena Schillerová. Podle předsedkyně poslaneckého klubu ANO se tu nic neděje, a když už, tak mají kroky kabinetu premiéra Petra Fialy obrovské zpoždění, nezřídka jsou asociální a opozice se o nich dozvídá z médií, což považuje za „strašné fauly“. Příkladem jednoho takového je ohlášená úprava valorizačního vzorce, který sice počítá s mimořádným zvýšením penzí, ale nižším než stanovuje zákon.
Konec éry inflace a vstřícná ČNB. Bondy věstí obrat české ekonomické reality. BMW chce ochránit polygon před špiony a pády letadel. Usiluje o omezení vzdušného prostoru. Letos otevřeme obchody na pražském Chodově a v Liberci, říká šéf řetězce Modivo Petr Bílík. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, ...
V Česku vznikne první dálnice, kterou bude stavět a následně 25 let provozovat soukromá firma. Kus D4 mezi Příbramí a Pískem může být první z mnoha takových spoluprací, takzvaných PPP projektů. „Eurofondy budou vysychat, infrastruktura ale pořád není dobudována. Nebyli jsme tak brilantní v jejich využití jako například Polsko. Teď to musíme dohnat, PPP je jednou z možností,“ říká Martin Borovka, šéf stavební společnosti Eurovia CS, která patří k vítěznému konsorciu.
Státní rozpočet na příští rok, zvýšení důchodů nad předepsanou valorizaci a zrušení superhrubé mzdy – a tedy možná nižší daně pro čtyři a půl milionu zaměstnanců alespoň o pár stokorun. Kolem těchto tří zákonů se budou točit všechna důležitá jednání parlamentu po zbytek roku. Na parametrech rozpočtového schodku, růstu penzí ani poklesu daně z příjmů se však zatím vláda ANO a ČSSD tolerovaná komunisty neshoduje.
V tomto volebním období skončila nebo byla odvolána řada ředitelů městských firem a dalších organizací Prahy, včetně těch největších. Týká se to například dopravního podniku (DPP), Technické správy komunikací (TSK) nebo Institutu plánování a rozvoje (IPR). Výměny často provázely kontroverze. Město také založilo několik nových firem, například pro správu osvětlení nebo karty na MHD lítačka a další technologické projekty.