zpráva olaf - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpráva olaf, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Českomoravský svaz mlékárenský inkasoval před více než pěti lety na dotacích na podporu prodeje a na propagaci tuzemských výrobků v Rusku a na Ukrajině přes 80 milionů korun. Nyní je má na základě vyšetřování Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) a podezření ze spáchání dotačního podvodu vrátit. Složit se zřejmě budou muset mlékárny, které byly do projektu zapojeny, protože samotný svaz tvrdí, že nemá dost financí. Lhůta pro zaplacení přitom již uběhla a o případ se zajímá i policie.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Restriktivní opatření vlád, zavedená kvůli pandemii koronaviru, mají citelný dopad na mezinárodní pracovní trh. V mnoha státech vyšplhala nezaměstnanost na nejvyšší čísla od velké hospodářské krize ve třicátých letech minulého století. Odborníci navíc očekávají, že na podzim 2020 se situace na trhu práce ještě výrazně zhorší. Například v cestovním ruchu je celosvětově ohroženo 120 milionů míst. „Těžce postiženy budou rozvíjející se země a hlavně ženy,“ upozorňuje zpráva, kterou tento týden vydala OSN.
Čeští mlékaři mají další problém s dotacemi na podporu prodeje a propagace tuzemských výrobků v zahraničí. I ve druhém případě unijní podpory z let 2016 až 2019, týkající se arabských zemí, jim hrozí, že budou muset vracet desítky milionů korun. Mlékárenský svaz jako příjemce dotací zatím nechce případ komentovat.
Českým mlékařům hrozí, že budou muset vracet desítky milionů korun evropských dotací. „Státní zemědělský intervenční fond uložil Českomoravskému svazu mlékárenskému vrátit 81,5 milionu korun, které mu byly vyplaceny v propagačním programu Kvalitní evropské mléčné výrobky,“ říká mluvčí SZIF Lenka Rezková. Dotace byly použity k podpoře domácích mléčných výrobků na trzích v Rusku a na Ukrajině.
Mimořádná valná hromada německých aerolinek Lufthansa schválila vládní záchranný balík v celkové výši devíti miliard eur (241 miliard korun). Největší letecká společnost v Evropě se tak vyhnula riziku bankrotu, který by jí jinak v důsledku koronavirové krize hrozil. Ještě do středy přitom nebylo jisté, jestli státní pomoc nezablokuje jeden z velkých akcionářů firmy.
Až sedmdesát tisíc hotelů a restaurací v Německu se pohybuje na hranici krachu. Oznámilo to německé oborové sdružení DEHOGA. „Bez podpory státu opravdu zkrachuje každý třetí podnik,“ shrnula lakonicky situaci Ingrid Hartgesová, šéfka DEHOGA. Zkrachovat by tak mohla celá třetina ubytovacích a stravovacích podniků, kterých je v Německu bezmála čtvrt milionu.
Vedoucí MSZ Martin Erazim potvrdil názor dozorového státního zástupce Jaroslava Šarocha ohledně zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše, jeho blízkých a dalších osob. Celý spis obsahující 25000 stran se v podstatě zúžil na konstatování, že trestný čin se nestal, protože firma Farma Čapí hnízdo, která o padesátimiliónovou dotaci požádala, splňovala kritéria malé a střední firmy.
Pátek třináctého a tolik dobrých zpráv…tedy pro premiéra. S koaličními partnery i odbory našel souznění v tom, kolik ještě přidat státním zaměstnancům. Sněmovna přehlasovala veto Senátu a odmávla mu další vlny EET. A především ve známost vešlo, že Městské státní zastupitelství v Praze zastavilo stíhání účastníků padesátimilionové hry „Dotace pro Čapí hnízdo“ (tedy s výjimkou premiérova syna, jehož případ byl z hlavního šetření vyčleněn).