zpráva vyšetřovací komise k reorganizaci policie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpráva vyšetřovací komise k reorganizaci policie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za nařčení policejního prezidenta Tomáše Tuhého z "brutálního" úniku informací potrestal soud bývalého detektiva Jiřího Komárka nepravomocně roční podmínkou s odkladem na dva roky. Hrozí mu až pětileté vězení. Komárek se proti rozsudku na místě odvolal, žalobce si pro odvolání ponechal lhůtu. Případem se tedy bude ještě zabývat Krajský soud v Praze.
Nikdo ho neviděl, ale všichni o něm rádi mluví. Řeč je o sousloví veřejný zájem, jímž dnes v Česku můžete – snad kromě vraždy – přikrýt všechno. Tento týden jsme na pojem veřejný zájem narazili hned dvakrát. Jednou když vyšetřovací komise předkládala Poslanecké sněmovně závěrečnou zprávu o únicích informací z vyšetřovacích spisů. Podruhé během jednání správního soudu ve věci některých výroků olomouckého státního zástupce Komára.
Pan ministr spravedlnosti si s nestranností hlavu příliš neláme. Letos v únoru nešetřil invektivami vůči sněmovně, která schválila zprávu parlamentní vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Ta svými závěry smetla ze stolu prakticky všechny argumenty, kterými policejní reorganizaci napadal předseda hnutí ANO.
Poslední rok se český veřejný prostor stává obětí mediálních her policistů a zpravodajských důstojníků. Pokud tomu nechceme podlehnout, musíme odlišovat tvrdá fakta od manipulací. Zvláště v okolí aféry s krycím názvem Julius Šuman. Jednou z hlavních postav je bývalý novinář vydavatelství Empresa Media a později Mafry Marek Přibil. V obou vydavatelstvích stál vždy trochu mimo redakce a byl vyhlášeným člověkem na špinavou práci.
Čeští poslanci se namlsali slávou, kterou sklidili po svém vyšetřování okolností policejní reorganizace. A tak si chtějí hrát na detektivy znovu. Tentokrát si schválili zřízení komise, které má prověřit úniky policejních spisů a také to, zda jejich prostřednictvím nedocházelo „k ovlivňování politické soutěže nebo destabilizaci demokratického právního státu“.
Vysocí představitelé ANO a ČSSD si padli do náruče. Ale není to vyjádření láskyplných vztahů. Kvůli reorganizaci policie se zaklesli a drží se v klinči. Když se tak stane v boxu, rozhodčí přeruší klání, soupeři od sebe musí krok odstoupit, a teprve potom znovu pokračovat v boji. Bohužel, nic takového se v politické předvolební bitvě nejspíš nestane.
Když přijde řeč na závěrečnou zprávu sněmovní vyšetřovací komise k policejní reorganizaci, pozornost veřejnosti, médií i politiků se soustřeďuje spíše na to, jak to bylo se Šlachtou a co udělal nebo neudělal Tuhý. To zásadní se ovšem skrývá v doprovodných usneseních ohledně trestního řádu. Pokud by byly komisí navržené a sněmovnou doporučené změny schváleny, znamenalo by to malou revoluci.
Pro Andreje Babiše to byl jeden z nejhorších týdnů v politice. Nejdříve se zapletl do výčtu svých zdaněných a nezdaněných příjmů a finančních transakcí s dluhopisy Agrofertu. Následně parlamentní vyšetřovací komise zveřejnila svou zprávu, která je faktickou obžalobou, jak Babiš v létě 2016 vyvolal politickou krizi kvůli organizačním změnám v policii, a to na základě zmanipulovaných argumentů.
Žalobci aktivisticky vstoupili do politickéo života, souhlasili poslanci s návrhem vyšetřovací komise.
Člen komise Poslanecké sněmovny pro prověření postupu policejního prezídia a olomouckých žalobců Daniel Korte (TOP 09) odmítá tvrzení hnutí ANO, které zpochybňuje závěrečnou zprávu z šest měsíců trvajícího vyšetřování. „Byla přijata jednomyslně, zvedl pro ni ruku i poslanec ANO Bohuslav Chalupa. Když nyní zprávu zpochybňuje, tak proč pro ni hlasoval,“ ptá se Korte.