Zpravy google - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Zpravy google, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Australská vláda ve středu definitivně schválila dlouho propíraný kontroverzní zákon, který donutí technologické giganty Facebook a Google k placení vydavatelům za sdílení a zobrazování zpravodajského obsahu on-line. Stalo se tak jenom den poté, co se Facebook s kabinetem premiéra Scotta Morrisona dohodl na úpravě nové směrnice. Obě strany vydávají výsledek vleklého sporu za své vítězství. Kauza tím však podle komentátorů nekončí.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Koronakrize uvrhla spousty investorů a firem do finanční nejistoty. Obřím technologickým společnostem, jako je například Google, se však loni dařilo nad očekávání. Jakožto největší světový zdroj informací také může Google z první ruky sledovat nejčerstvější inovace a trendy v digitálním podnikání. „Mým nejoblíbenějším trendem jsou takzvané ‚shoppable ads‘ čili nový formát video reklam. Už teď jsou velmi populární v Asii a odhaduji, že v příštích letech do nich investuje až čtyřicet procent všech firem,“ ...
Facebook vyhlásil válku australským médiím a odřízl je od své sítě. „Je to ojedinělá situace a je několik možností, jak to celé dopadne. Zřejmě teď bude poškozen jak Facebook, tak australská média," říká šéfredaktor technologického webu Živě.cz David Polesný.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Evropská unie plánuje přinutit velké technologické korporace, jako je například Google nebo Facebook, aby platily mediálním domům za využívání jejich zpravodajského obsahu. Tento týden na to upozornil britský deník Financial Times. Stejný krok přitom už dříve oznámila australská vláda, které Google následně pohrozil odchodem z tamního trhu. To, že se k Austrálii nyní přidávají i evropské státy, ale může znamenat pro technologické giganty těžkou ránu. Experti však věří, že se společnosti nakonec s ...
To, co v úvodu roku 2020 vypadalo jako zoufalý rok pro start-upy, se nakonec zvrtlo v jedno z historicky nejlepších, v mnoha ohledech také rekordní období. Pandemie nepandemie. Investice do začínajících projektů v USA dosáhly podle reportu Money Tree od společností PwC a CB Insights 130 miliard dolarů (2,8 bilionu korun), meziročně o 14 procent víc. Na zprávu upozornila agentura Bloomberg.
Ve hře je 48 žalobců, miliardy dolarů a budoucnost digitálních médií. Facebook čeká možná největší a nejdůležitější právní bitva, jakou Spojené státy neviděly celá desetiletí. Firma od minulého týdne čelí žalobě 46 amerických států a Federální obchodní komise kvůli porušování pravidel hospodářské soutěže. Mohla by vést k rozpadu Zuckerbergovo impéria sociálních sítí. Soud však podle expertů potrvá roky a zvítězit v něm nebude jednoduché.
Menší přísnost. To je důvod, proč americký provozovatel sociální sítě Facebook přesune své britské uživatele pod americké smlouvy o ochraně osobních údajů. Ty jsou benevolentnější než evropské, které pro ně platí nyní. Opatření vstoupí v platnost od počátku ledna, kdy se Velká Británie na konci přechodného období po brexitu přestane řídit právem EU. Britové teď spadají pod evropskou centrálu Facebooku v Dublinu. Informovala o tom agentura Reuters, americká firma zprávu potvrdila.