zpravy vejce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpravy vejce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Žádné dítě jim neuniklo. Všechny ty klasické, tu a tam do disneyovského hábitu zahalené pohádkové příběhy, v nichž figurují tajemná horská království, hemžící se draky, kteří střeží zlatý poklad důkladněji než vlastní oko v hlavě. Romantické iluze, které odcházejí spolu s dětským věkem… anebo ne? Jak ukázaly účetní záznamy několika nedávno zbankrotovaných amerických bank, tato idea rozhodně není mrtvá. Jen ten hřmící drak se třepotá pouze na státní vlajce království leží na neprostupných svazích Himálaje, ...
Bill Gates říká, že díky umělé inteligenci budeme moci mít všichni osobního asistenta, který nám ulehčí život. Dokáže mě tedy AI celý den řídit a doporučit mi ve městě, kde žiji, něco zajímavého, co jsem roky přehlížel? To jsem se pokusil zjistit.
Ceny bytů v Česku neklesají Škoda Auto se potýká s prudkým propadem výroby V Alpách mizí sníh, sjezdovky zavírají Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Premiér Viktor Orbán se od počátku snaží chránit Maďary před dopady energetické krize, a sebe tak před nespokojeností obyvatelstva. Jeho recept, zdá se, příliš nefunguje: Maďarsko se svými 20,7 procenta vykázalo v září podle Eurostatu čtvrtou nejvyšší meziroční míru inflace v Evropské unii. Vláda zareagovala širším zastropováním cen potravin, čímž vyvolala obavy z jejich nedostatku. Navíc čelí kritice, že se chce pod záminkou boje s inflací zbavit nadnárodních řetězců.
Dobré ráno! Je 319. den roku, svátek má Leopold, v tento den v roce 1939 se konal pohřeb studenta Jana Opletala, který byl zastřelen během protestů proti okupaci. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
U politických kauz v Česku se poslední dobou stává, že zapáchají dvakrát. Za prvé svou podstatou, což je u korupce a zneužívání veřejných funkcí tak nějak pochopitelné. Horší zpráva je, že je doprovází i smrádek vedlejší daný způsobem, jakým se informace dostávají na veřejnost. A ten bychom si po všech těch letech unikajících odposlechů už snad mohli odpustit.
Chřestová sezona odstartuje za pár dní. Vyhledávaná kulinářská pochoutka bývá každoročně vůbec první sklízenou plodinou na tuzemských polích a letos se jí stane o čtrnáct dní dříve oproti loňsku, kdy byly špatné teplotní podmínky. Letošek by z tohoto pohledu měl být standardní. Tím ale podle pěstitelů dobré zprávy končí.
Neustálé ostřelování brání ukrajinským zemědělcům vyjet na pole, k zásobám osiva se často ani nedostanou a akutně chybí palivo do zemědělských strojů. Vývoz komplikují obsazené přístavy. Evropa se připravuje na to, že její důležitý zdroj obilí přijde nejméně o polovinu sklizně. Evropská komise zavádí sadu opatření včetně finančního balíčku, které mají podpořit potravinovou soběstačnost kontinentu. Stranou má jít dočasně i snaha o udržitelnější zemědělství, zejména povinné ponechávání půdy ladem.
Kromě konvenční války mezi Ruskem a Ukrajinou zuří konflikt i v kyberprostoru. Navzdory dřívějším apokalyptickým předpovědím některých expertů se ovšem kyberútoky nemohou ani zdaleka přiblížit skutečné válce. Je to důležitá část války, ale jestli někdo očekával, že nastane zásadní povstání počítačů proti vojákům, tak to se neděje, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Zaťko, etický hacker a CEO společnosti Citadelo.
Britská společnost Arm je jedna z těch, které málokdo zná, ale skoro všichni se s jejich produkcí denně setkávají. Srdcem drtivé většiny procesorů v mobilních telefonech a v tabletech je architektura, kterou různí výrobci – američtí, tchajwanští i čínští – licencují právě od Armu. Proto loni zahýbala světem zpráva, že firmu chce koupit americký čipový gigant Nvidia za čtyřicet miliard dolarů. Nicméně obchod se nyní zásadně zadrhává na odporu regulátorů z různých zemí světa, kteří musejí transakci posvětit.