zpravy z egypta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zpravy z egypta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré ráno! Je 220. den roku, svátek má Soběslav, před čtrnácti lety začaly letní olympijské hry v Pekingu a válka v Jižní Osetii. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
V neděli před čtvrtou hodinou ranní byl americkým dronem zabit Ayman al-Zaváhirí, hlavní muž Al-Káidy. Zrovna stál na balkonu, když na něj CIA shodila dvě „tiché“ rakety R9X Hellfire. Kdo bude příští lídr této teroristické organizace, není jasné, ovšem bude se potýkat se stále upadajícím vlivem. Al-Zaváhirí se údajně skrýval v domě jednoho z vrchních představitelů Tálibánu, což porušuje mírovou smlouvu mezi USA a Tálibánem. Dohoda může být nyní ohrožena.
Dobré ráno! Je 208. den roku, svátek má Věroslav, před deseti lety byly slavnostně zahájeny letní olympijské hry v Londýně. Londýn se tak stal prvním městem na světě, ve kterém se olympiáda uskutečnila už potřetí. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Západ sice usiluje především o odklon od ruských fosilních paliv, ale potíže se nevyhnuly ani ruské jaderné energetice. Gigant Rosatom přesto funguje a uniká sankcím. Minulý týden zahájil výstavbu první egyptské jaderné elektrárny. Maďarsko zase tvrdí, že v září by mohla začít stavba jaderné elektrárny Paks 2. Naopak spor s Finskem, které počátkem května zrušilo smlouvu na výstavbu elektrárny Hanhikivi, chce Rosatom vyřešit prostřednictvím mezinárodní arbitráže. Tvrdí přitom, že už v projektu ...
Západ se snaží stále novými sankcemi přimět Kreml k zastavení útoku na Ukrajinu. Postihům se přesto poměrně úspěšně vyhýbají ti, kteří ke krveprolití přispívají nejvíce. Řada v ruském obranném průmyslu působících firem a zbrojních magnátů na sankčních seznamech stále chybí. A legendární společnost Kalašnikov, která je na černé listině už od roku 2014, si zřejmě našla cesty, jak dále prodávat své zboží do desítek zemí včetně západních.
V regulační praxi se občas stává, že v některém státě vzniknou velmi zajímavá pravidla, která nikdy nikdo nevyzkoušel, a dá se tak hezky, skoro laboratorně sledovat, jak dobře fungují a zda plní to, co zákonodárce zamýšlel. V Austrálii tak už asi rok platí zákon, který (ve zkratce) ukládá technologickým gigantům vyjednávat s médii o tom, jak jim kompenzovat vcelku široké využívání jejich obsahu, díky němuž mají technologické společnosti větší vlastní tržby z cílené reklamy.
Je méně známou tváří současné vlády, přitom povede jednání o nejzásadnějším evropském legislativním balíčku dekády. Lidovecká ministryně životního prostředí Anna Hubáčková bude během nadcházejícího českého předsednictví vyjednávat za Radu EU o klimatických opatřeních v rámci Fit for 55, který má pomoci dekarbonizovat unijní ekonomiku. Chce toto téma také přiblížit Čechům. „Cítím obavy občanů z Green Dealu. Pořád se to hrotí kolem fosilních paliv, a když to lidé všude slyší, bojí se toho. To je třeba změnit...
Byty k pronájmu bleskurychle mizejí z nabídky. Vedle lidí, kteří už nedosáhnou na hypotéky, se na vysokém odbytu projevuje příliv uprchlíků z Ukrajiny. České střadatele mezitím drtí inflace nevídaná od devadesátých let. Odvážní investoři se ji snaží tlumit pomocí kryptoměn. Vysoké ceny pšenice a obavy, že jí na trhu nebude v důsledku ruské agrese na Ukrajině dostatečné množství, už začínají dopadat na některé státy. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového ...
Na ukrajinských polích, které obdělává jeho zemědělská společnost Agromino, se teď bojuje a dopadají na ně rakety. Své zaměstnance přesto nepropouští a zbývající prostředky posílá přes ambasádu ukrajinské armádě. „Český byznys se musí probrat. Každý podnikatel by měl dát alespoň jedno procento ze svého majetku na obranu Ukrajiny, aby uchoval jeho hodnotu i do budoucna. Lidé tam bojují i za naši svobodu,“ apeluje šéf a vlastník Agromina Petr Krogman, který na střední Ukrajině a v Charkovské oblasti ...
Západ v posledních týdnech složitě ladí sankce, které by měly sílu ukončit případný ruský vpád na Ukrajinu. Evropa je v mnohem zranitelnějším postavení než USA, obává se hlavně o dodávky ruského plynu. Jeho náhrada zkapalněným plynem LNG ze Spojených států či Kataru je dlouhodobou záležitostí. České firmy to v Rusku nemají snadné už delší dobu, kromě následků postihů za anexi Krymu na ně dopadla roztržka Prahy s Moskvou kvůli Vrběticím.