zprávy ze zahraničí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zprávy ze zahraničí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina České dráhy za první pololetí vykázala hrubý zisk 987 milionů korun, což je meziroční zlepšení o téměř dvě miliardy. Loni za první půlrok byla skupina ve ztrátě 931 milionů korun a v pololetí naposledy vykázala zisk v roce 2019. K výsledku přispěl návrat lidí do vlaků, zklidnění trhu s energiemi a silnější koruna.
České hospodářství neprožívá nejlepší období. Tuzemský automobilový průmysl přechází z krize do krize, na realitním trhu se plní sud střelného prachu a v ideální kondici není ani státní pokladna. Přesto existují obory, které u investorů budí nejen důvěru, ale i velký zájem. Příkladem je logistika a zejména pak ta s přidanou hodnotou. „Není to jen covidem, ale celkově platí, že lidé se učí víc a víc nakupovat online, chtějí zboží vyexpedovat rychle a co nejblíže domovu. O firmy, které toto umí nabídnout, je...
Koruna v posledních dnech oslabila vůči společné evropské měně na nejslabší úrovně od konce minulého roku – jedno euro nyní vyjde na více než 24,30 koruny. Až do půlky prázdnin se přitom kurz držel pod hranicí 24 korun. Takový vývoj může zdražit pohonné hmoty či dováženou elektroniku. A může mít i vliv na rozhodování bankovní rady ČNB ohledně nastavení úrokových sazeb.
Za poslední zimu podle Ovocnářské unie zmizelo z krajiny více než tisíc hektarů ovocných sadů. Kromě vysokých cen energií za úbytkem sadů stojí podle unie i trh z Polska, který českým obchodům nabízí jablka za bezkonkurenčně nízkou cenu. Její předseda Martin Ludvík, který na problém dlouhodobě poukazuje, upozorňuje, že ovocné sady ruší především středně velké nebo větší podniky. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky Tomáše Prouzy by se ale dané sady stejně musely vykácet, ...
Soukromá armáda operující v několika zemích Afriky, luxusní restaurace i catering, reality, obchody, ohromná trollí farma ovlivňující politiku i v zahraničí plus hustá síť médií, která sledují miliony lidí. Někdejší lupič, oligarcha, žoldnéřský velitel a povstalec Jevgenij Prigožin je mrtev, přičemž málokdo pochybuje, že zemřel na rozkaz Kremlu. Co ale bude s jeho obchodním impériem? První zprávy i spekulace se už objevují.
Blbá nálada způsobená stagnací ekonomiky se v Německu dál prohlubuje. Hospodářství se nezvedá, šíří se skepse. Podnikatelská nálada je na nejnižší úrovni za posledních patnáct let. Žádné dobré zprávy nejsou na obzoru. Mimo jiné i proto, že se vláda Olafa Scholze nemůže domluvit na tom, co všechno zahrne do podpůrného prorůstového zákona, který má ulevit podnikatelům a nastartovat tak zoufale vzývaný růst ekonomiky.
Německá ekonomika se na jaře propadla do recese. Po poklesu o 0,4 procenta v závěrečném kvartálu roku 2022 následoval opět mírný sestup o 0,1 procenta v prvním kvartále letošního roku. Díky nárůstu spotřebitelských výdajů se situace v polovině roku 2023 stabilizovala, informoval Spolkový statistický úřad, to ale zároveň znamená stagnaci největší evropské ekonomiky. „Pokračující stagnace německé ekonomiky limituje i domácí růst,“ varuje Česká národní banka (ČNB).
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15.
Startupu Rohlik podnikatele Tomáše Čupra se loni jako prvnímu v Česku podařilo v nacenění firmy přesáhnout miliardu dolarů a dosáhnout tak statusu jednorožce. Na přelomu roku ovšem jeden z investorů snížil valuaci svého podílu, a to kvůli vysokým úrokovým sazbám a problémům se zahraniční expanzí. Vedení Rohliku ovšem snížení valuace nerozumí.
Mírný šok těm, kteří si chtějí v Praze koupit byt a nyní vyčkávají na pokles úrokových sazeb, způsobila začátkem srpna předpověď hospodářského institutu Ifo a Institutu pro švýcarskou hospodářskou politiku. Ekonomové a experti na realitní trh ze 133 zemí světa se shodli, že celosvětově můžeme v příštích deseti letech očekávat každý rok zdražování bytů v průměru o devět procent. V Praze prý může být růst dvouciferný, dokonce až dvacetiprocentní. V mediálním prostoru a na sociálních sítích se následně ...