zrušené lety do itálie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušené lety do itálie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
O konci výstavnictví a akcí kolem veletrhů se periodicky mluví už několik let. Letos propadly tržby výstavářských firem ze dne na den na nulu vlivem zákazu konání veletrhů po celé Evropě. „Do konce roku už nedoženeme nic. Nenaskakujeme do rozjetého vlaku, spíš jedeme na drezíně,“ říká prezident Asociace výstavářských firem Jiří Carda.
Restriktivní opatření vlád, zavedená kvůli pandemii koronaviru, mají citelný dopad na mezinárodní pracovní trh. V mnoha státech vyšplhala nezaměstnanost na nejvyšší čísla od velké hospodářské krize ve třicátých letech minulého století. Odborníci navíc očekávají, že na podzim 2020 se situace na trhu práce ještě výrazně zhorší. Například v cestovním ruchu je celosvětově ohroženo 120 milionů míst. „Těžce postiženy budou rozvíjející se země a hlavně ženy,“ upozorňuje zpráva, kterou tento týden vydala OSN.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Také v Německu se někdy zdá, že jedinou opravdovou starostí po uvolnění uzávěr veřejného života je to, kam v létě vyrazit na dovolenou. Němci se už smířili s tím, že do oblíbených destinací, jako je Itálie nebo Španělsko, zřejmě nepojedou, a chystají se na dovolenou doma. Největší nápor se jako obvykle čeká u Baltského a Severního moře, na ostrovech Usedom a Rujana, v Dolním Sasku a také v Bavorsku.
Byznys kolem cestovního ruchu zažívá vlivem šířícího se koronaviru turbulentní období. Dopravci či hoteliéři se musejí vypořádat nejen s výrazným meziročním propadem poptávky, který často přesahuje třicet procent, ale i s masou cestovatelů, která požaduje vrácení peněz utracených za letenky nebo hotelové rezervace.
Britské aerolinky British Airways a jejich irský nízkonákladový konkurent Ryanair ruší stovky letů. Kvůli obavám z šíření koronaviru omezují cesty turisté, méně pracovníků vysílají na služební cesty také firmy. Leteckým společnostem tak klesá poptávka, píše server BBC.
Rakouské železnice (ÖBB) obnovily pravidelné nedělní a středeční noční spojení mezi Vídní a Bruselem, které bylo původně zrušené v roce 2003. Opačným směrem mohou lidé cestovat v pondělí a čtvrtek s napojením na Mnichov a Innsbruck.
... ani 20 tisíc zrušených letů a klesající ceny... - především v Německu, Itálii a Španělsku, na...). Za 12 měsíců do konce března 2018...
Řada českých podnikatelů prodala svoje firmy a část peněz chce investovat do obnovitelných zdrojů. „Většinou se jejich zájem soustřeďuje na Evropu. Ještě před pár lety se přitom dívali po destinacích jako Kazachstán nebo centrální Afrika, které slibují vysoký výnos. Teď už se investoři spokojí s nižší výnosností, ale chtějí do bezpečných zemí,“ říká Aleš Spáčil, spolumajitel poradenské společnosti Greenbuddies.
Bývalý náměstek ministra dopravy Petr Šlegr se dlouhodobě (a zatím marně) snaží prosadit v tuzemsku vysokorychlostní tratě (VRT), zároveň patří k největším kritikům poměrů, které při plánování železniční výstavby panují. Zakladatel Centra pro efektivní dopravu odpovídal čtenářům serveru E15.cz. „Kombinace malosti, šlendriánu a zájmů konkrétních firem jednajících skrze konkrétní lidi,“ shrnuje důvody zaostalosti české železnice.