zrušení části zákona o eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení části zákona o eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandidaturu na prezidenta nepotvrdil ani nevyvrátil. Podle sázkových kanceláří by přitom příští prezidentské volby vyhrál.
Blížící se zrušení elektronické evidence tržeb, jemuž předcházelo vypnutí online pokladen během epidemie covidu, prudce snižuje ochotu restauratérů, provozovatelů hotelů či penzionů a maloobchodníků přijímat platební karty. Především podnikatelé z menších obcí stále častěji preferují tradiční formu úhrady. O zánik digitálního nástroje proti daňovým únikům usiluje vládní koalice Spolu a Pirátů se STAN. Návrh na zrušení zákona ke konci roku protlačila před měsícem Poslaneckou sněmovnou prvním kolem.
Prioritami vlády Petra Fialy (ODS) jsou stabilizace veřejných financí, orientace na EU a NATO nebo penzijní reforma, vyplývá z preambule programového prohlášení. Mezi klíčové oblasti řadí vláda také vzdělávání, podporu svobodného trhu, životní prostředí, bydlení, digitalizaci či vědu a výzkum. Zaměří se i na modernizaci státní správy a chce se postarat o zlepšení politické kultury.
Složení budoucí vlády tvoří pět politických stran a hnutí. Konkrétně jsou to ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Česká pirátská strana. Vláda obsadí osmnáct křesel, tedy o tři více než současná vláda ANO a ČSSD.
Sněmovna dnes nestihla rozhodnout o zvýšení rodičovského příspěvku. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) na mimořádné schůzi svolané z podnětu opozice v čele s ODS hodinu komentovala navrhované poslanecké úpravy vládní novely. Opozice ji v následující vyostřené debatě nařkla ze skandální obstrukce.
Ani na počtvrté nedokončila Poslanecká sněmovna závěrečné čtení novely zákona o elektronické evidenci tržeb. Schvalování se zadrhlo kvůli návrhu opoziční ODS vyjmout z normy sociální služby, který je ochotna podpořit koaliční ČSSD. Komunisté, kteří menšinovou vládu ANO a sociální demokracie tolerují, se rozmýšlejí.
Zdanění lidské práce patří v Česku mezi nejvyšší v Evropské unii a zatěžuje tuzemské pracující více, než je běžná praxe ve třech čtvrtinách zemí EU. Účinný recept na změnu ale prozatím neexistuje. „Kdybychom například výrazně snížili odvody na sociální pojistné a jejich výpadek bychom chtěli nahradit zvýšením sazeb DPH, mělo by to ve svém důsledku negativní dopad na tutéž skupinu lidí, kterým bychom tímto krokem chtěli ulevit,“ říká ministryně financí v demisi Alena Schillerová.
Existují čtyři varianty vlády, která by měla více než 101 hlasů požadovaných prezidentem. Jejich pravděpodobnost je po pátečním vydání Andreje Babiše ale ještě nižší.
Vláda se podle očekávání při projednávání ve Sněmovně postaví proti zúžení okruhu politiků, kteří musejí zveřejňovat majetková přiznání v centrálním registru. Podle tiskového odboru vydala nesouhlasné stanovisko k poslanecké novele, podle níž by se povinnost nevztahovala na komunální politiky, kteří za práci pro obec nepobírají mzdu. Týkala by se tak pouze starostů, místostarostů a radních, kteří jsou pro výkon funkce takzvaně dlouhodobě uvolnění.
Vláda Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s dnešním výrokem Ústavního soudu, který zrušil některé části zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) urychleně připraví novelu předpisu. Klíčové podle něj je, že Ústavní soud současně řekl, že zákon není protiústavní.