zrušení důchodového pojištění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení důchodového pojištění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ukončí-li uchazeč o zaměstnání předchozí pracovní poměr dohodou anebo výpovědí, musí mít k tomu vážný důvod. V opačném případě získá pouze sníženou podporu v nezaměstnanosti. Co jsou vážné důvody?
Při obdržení výpovědi ze zákonných důvodů, na kterých nenese zaměstnanec vinu, náleží zaměstnanci odstupné. Někteří zaměstnanci se následně neregistrují na úřadu práce, neboť očekávají nástup do nového zaměstnání za měsíc či dva. Proč se to vyplatí i v těchto případech?
Z aktuálního průzkumu České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) vyplývá, že Češi se obávají inflace, vážné nemoci a ztráty zaměstnání, ale přehlíží riziko nízkých důchodů.
Nová vláda v programovém prohlášení vůbec neříká, jak konkrétně hodlá stabilizovat rozpočet a zajistit další růst Česka, upozorňuje předseda Českomoravská konfederace odborových svazů Josef Středula. Kritizuje také způsob, jakým vláda zmrazila mzdy ve veřejném sektoru. Středula také v rozhovoru pro Info.cz popírá, že vláda své programové prohlášení se sociálními partnery důkladně projednala.
Složení budoucí vlády tvoří pět politických stran a hnutí. Konkrétně jsou to ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Česká pirátská strana. Vláda obsadí osmnáct křesel, tedy o tři více než současná vláda ANO a ČSSD.
Šéf rezortu vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zodpovídá spolu s vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou za oblast digitalizace státní správy. Hlavní problém vidí v tom, že úřady nyní používají na čtyři tisíce informačních systémů, které jsou mnohdy složité a nekomunikují spolu. „Například propojení systémů policie a celníků kvůli vymáhání pokut za dopravní přestupky trvalo několik měsíců,“ říká.
Digitalizace státní správy, zdravotnictví nebo školství a přístup co největšího počtu lidí k vysokorychlostnímu internetu, který „bude dostupný i v té nejzapadlejší chalupě“. To byly cíle, které si před čtyřmi roky vytkla vláda Andreje Babiše (ANO). Přestože začaly fungovat Portál občana, elektronická daňová přiznání, e-neschopenky nebo e-recepty, zůstává čtyři roky starý plán s názvem Digitální Česko z velké části na papíře.
Podle aktuálního průzkumu agentury IPSOS chtějí mladí Češi odejít do penze dříve, a to už při dosažení věku 60 let. Pomoci splnit tento sen může i státem podporované doplňkové penzijní spoření. Jak toho s jeho pomocí docílit?
Volební období současného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD se chýlí ke konci a vláda už nestihne sněmovnou protlačit žádný z větších zákonů, ke kterým se zavázala v programu před třemi lety. Hodně restů má zejména ministerstvo spravedlnosti pod vedením Marie Benešové (za ANO), řadu nedokončených zákonů lze najít také ve volebních programech hnutí ANO i dalších stran.
Volební období současné vlády se chýlí ke konci a nyní lze s jistotou říct, že se opět nepodařilo prosadit důchodovou reformu. Byť se strany ve volebních programech předhánějí – a do velké míry shodují – v tom, jak upravit důchodový systém, začíná u dnešních dvacátníků, třicátníků a čtyřicátníků převládat nervozita z toho, jak bude jednou vypadat jejich penze a zdali by se neměli zajistit sami. Už téměř třicet let mají Češi možnost spořit v soukromých penzijních fondech, ty konzervativní jsou však v ...