zrušení důchodového pojištění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení důchodového pojištění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr financí Zbyněk Stanjura připouští, že konsolidační balíček ještě může doznat některých změn po jednání se zaměstnavateli a podnikateli. „Možná jsme něco úplně nedomysleli, takže nějaký detail budeme ještě projednávat, budeme to řešit v příštích týdnech,“ uvedl šéf státní kasy.
Po oznámení důchodové reformy a konsolidačního balíčku přišly na členy NERV pochopitelné otázky. Jsme spokojení? Každý člen to bude mít úplně jinak, ale dá se na to podívat i objektivně a spočítat, kolik z návrhů NERV se do balíčku dostalo.
Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) představila konsolidační balíček, který má do státního rozpočtu přinést ještě letos úspory ve výši 94 miliard korun a po dvou letech pak 148 miliard korun. Ozdravný balíček obsahuje 58 opatření, jejichž cílem je snížení deficitu veřejných financí. Dojde na zrušení neinvestičních dotací, zvýšení daně z příjmu právnických osob, zvýšení daně z nemovitosti, tabáku a alkoholu nebo naopak snížení DPH u potravin a bydlení.
MPSV představilo návrh důchodové reformy. Úprava počítá například se zvýšením garantovaného důchodu na 20 procent průměrné mzdy. Součástí návrhu je také úprava podmínek v případě předčasných důchodů.
Vyšší daně budou platit firmy, živnostníci a částečně i zaměstnanci, kteří přijdou o řadu daňových slev. Vláda Petra Fialy (ODS) představila ve čtvrtek svůj konsolidační balíček, díky kterému chce v rozpočtu najít v příštím roce 94,1 miliardy korun, během dvou let až 147,5 miliardy korun. Největší část chce stát ušetřit na národních dotacích pro firmy a podnikatele, a to téměř 55 miliard korun. Dotkne se to zejména průmyslu a zemědělství.
Ačkoli vládní koalice Spolu před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně, Česko čeká v příštích letech vyšší daňová zátěž. A to hlavně firmy, vybrané zaměstnavatele a vlastníky nemovitostí. Střední třída, která vydělala zrušením superhrubé mzdy, zůstane konsolidační balíčkem Fialovy vlády téměř nepostižená.
Pokud se nestane nic zásadního, měl by být čtvrtek 11. května velkým dnem. Vláda zveřejní svůj konsolidační balíček pro veřejné finance.
Fialova vláda vládne teprve druhý rok, a tak je zcela přirozené, že se některé nápady na konsolidaci veřejných financí teprve rodí za pochodu a stylem „někde něco plácneme a pak uvidíme“. Navíc měly jednotlivé strany koalice „pouhých“ osm let v opozici na to, aby do Strakovy akademie přede dvěma lety na podzim nakráčely s jasným stabilizačním balíčkem, no řekněte, osm let, to přece není žádná pořádná doba na přípravu a podle toho to taky vypadá.
Na penze nejsou peníze a v dohledné době to bude jenom horší. Představa, že si důchody lze vyvzdorovat a vydemonstrovat či že je nějaká jiná, lepší vláda umí zařídit, je opravdu hloupá.
Úleva za nepracující manželku nebo manžela, školkovné či odpočty úroků z hypotečních úvěrů ze základu daně. Desítku daňových výjimek včetně uvedených příkladů zvažuje vláda zrušit, případně upravit jejich parametry. Z odhadu E15 plyne, že příjmy státního rozpočtu by posílily až o dvacet miliard korun. Kabinet hodlá cílit na domácnosti se středními a vyššími příjmy. Celkově se stát připravuje slevami, které nemají vysloveně sociální charakter, o více než dvě stě miliard ročně.