zrušení eet - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení eet, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Evidují, i když nemusejí. Přestože je povinnost používat elektronickou evidenci tržeb odsunuta až na začátek roku 2023, řada podnikatelů – pokud tedy měla zrovna možnost podnikat – evidovat nepřestala. Letošní rozhodnutí vlády o odkladu evidence nicméně přimělo nemalou část podnikatelů, aby funkci vypnula. Pozastavení ekonomiky a odklad třetí a čtvrté vlny se navíc dotkly řady podnikatelů, kteří vyrostli na zavedení EET v Česku.
Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.
Senát podle očekávání schválil prodloužení odkladu elektronické evidence tržeb do roku 2022. Důvodem je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů to znamená konec tohoto projektu. Přímé zrušení EET na rozdíl od poslanců dnes žádný ze senátorů nepožadoval. Návrh nyní dostane k podpisu prezident.
S vlnou zákazů a omezení kvůli koronaviru, které platí od začátku týdne, slibuje vláda kompenzace zasaženým podnikatelům v gastrobyznysu, sportu, kultuře nebo zájezdové dopravě. Zaplatí za ně komerční nájemné, dopravcům v programu COVID bus poskytne až jednu miliardu korun. Pokračovat bude program Antivirus na podporu zaměstnanosti, jak už několik týdnů žádali zástupci firem a odbory. Nově budou náhrady až do 50 tisíc korun superhrubé mzdy.
Návrh státního rozpočtu na příští rok, prozatím se schodkem 320 miliard korun, odmítli na pondělním jednání tripartity zástupci podnikatelů i odboráři. Chybí v něm totiž avizované daňové změny, zejména zrušení superhrubé mzdy. Vláda Andreje Babiše (ANO) by se měla podle nich lépe připravit na výdaje, které budou nutné k záchraně ekonomiky sužované koronavirovou pandemií. Kabinet by měl rozpočet schvalovat příští týden.
Provozovatelé více než dvou tisíc restaurací podepsali výzvu proti zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten má umožnit firmám, aby namísto stravenek nebo dotací jídelen a kantýn dávaly lidem peníze napřímo. Restauratéři se obávají, že paušál povede k dalšímu odlivu klientů a že jejich podnikům hrozí zavírání.
Komunisté se o víkendu rozhodli, že podpoří vládní návrh státního rozpočtu pro letošní rok se schodkem 500 miliard korun. Na rozdíl od minulých jednání o rozpočtu, které se konaly během nouzového stavu, se ale o novele nebude rozhodovat zrychleně za jeden den, ale standardně několik týdnů. Strany už chystají pozměňovací návrhy.
Přesně 66 dní trval v České republice nouzový stav, který vláda vyhlásila kvůli šíření pandemie koronaviru v březnu. Vyhlášen byl historicky poprvé na celé území státu a provázela ho přísná omezení. I po jeho skončení však řada opatření stále platí, jako nošení roušek či uzavření škol. Podívejte se na časovou osu, která připomíná nejvýznamnější milníky uplynulého období.
Elektronická evidence tržeb by se měla podle Senátu fakticky rozšířit na další odvětví až koncem června 2023. Horní komora tak na popud svého hospodářského výboru doplnila vládní předlohu, která má kvůli opatřením proti epidemii koronaviru přerušit užívání EET do konce letošního roku. Nyní bude na Sněmovně, zda na delší odklad spuštění EET pro řemeslníky, lékaře či advokáty přistoupí. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s tím nesouhlasila.