zrušení penzijního spoření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení penzijního spoření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poslanci schválili největší daňové změny za více než deset let. Se zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmů spolu se zvýšením daňové slevy na poplatníka má zůstat lidem v kapsách ročně až 130 miliard korun, které by jinak odvedli státu. To však podle ekonomky Danuše Nerudové povede k dalšímu zadlužování země, na které doplatí všichni. „Je potřeba si uvědomit, že vyšší dluh jde zaplatit jen vyššími daněmi,“ říká rektorka Mendelovy univerzity v Brně.
Krize spojená s pandemií nového typu koronaviru srazila ceny aktiv na finančních trzích v prvním čtvrtletí o desítky procent. Pokles výnosu svých investic tak zaznamenali i ti, kteří si spoří na stáří se státním příspěvkem v penzijních fondech. Dobrá zpráva ale je, že i penzijní fondy se pomalu začínají vracet na své původní hodnoty.
Vláda připravuje účet dlouhodobých investic jako podporu rozvoje českého kapitálového trhu. Ten srovnává daňová pravidla pro produkty zajištění na stáří. Mělo by jít v podstatě o zvýhodněný produkt, který by byl alternativou k penzijnímu či životnímu pojištění.
Stát nějakou formou zvýhodňuje stavební spoření, penzijní připojištění a životní pojištění. Za letošek lze ještě čerpat výhody.
Kvůli tisícům lidí, kteří napadají investiční životní pojištění, má tento produkt přijít o podporu státu v podobě daňového zvýhodnění. To se pohybuje kolem půl miliardy korun ročně. Prosazuje to šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele Patrik Nacher (ANO), který by peníze vložil do stavebního spoření nebo penzijního připojištění. Záměr podporuje ministerstvo financí. Výhrady nemá ani Česká národní banka.
O půl miliardy korun, kterou stát nyní každoročně přispívá daňovými odpočty na investiční životní pojištění, by mohla posílit podpora stavebního spoření nebo penzijního připojištění, navrhuje šéf sněmovního podvýboru pro ochranu spotřebitele za ANO Patrik Nacher. „Je absurdní, aby stát zvýhodňoval a tím i propagoval produkt, který k sobě magnetizuje tolik sporů,“ říká. Změnu zákona o daních z příjmů chce představit do konce roku.
Vláda v pondělí jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem čtyřicet miliard korun, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Jednání o rozpočtu se v pondělí zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje.
Mezi zdanitelné příjmy patří i některé ostatní příjmy dle zákona o dani z příjmu. Podívejme se na některé z nich v praktických příkladech.
Pro splnění daňové povinnosti za rok 2018 lze použít dvoustránkový či čtyřstránkový daňový formulář. Současně je však nutné doručit i některou z daňových příloh. Podívejme se na nejčastější daňové přílohy.
Kromě prosazení parametrických změn chtějí ANO i ČSSD otevřít otázku, z čeho budou penze financovány v budoucnu. Hovoří o posílení třetího spořícího pilíře.