zrušení poplatků ve zdravotnictví - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení poplatků ve zdravotnictví, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Válka na Ukrajině ovládla naši pozornost do takové míry, že jsem se přistihl při naprosté nevědomosti covidových statistik. Pak jsem se podíval na Ukrajinu, kde počet nákaz spadl nepřekvapivě na nulu. Nicméně v Česku se taky dějí věci. Počet testů klesl naprosto zásadně, počet antigenních se pohybuje kolem osmi tisíc denně, což je zanedbatelné číslo. Covid přestal zkrátka existovat, ale nepřestaly existovat výzvy, jejichž naléhavost urychlil, a také v českém zdravotnictví napáchal slušné škody.
Šéf vládní ČSSD Jan Hamáček varuje voliče před povolebním spojením ANO a ODS. „Jsou to pravicové strany a směřují k sobě dlouhodobě. Zvýší DPH a s velkým gustem zruší řadu sociálních jistot lidí, které jsme prosadili,“ apeluje s tím, že stomiliardové schodky státních financí musejí zaplatit hlavně korporace, a nikoliv zaměstnanci. O hnutí Přísaha míní, že je recyklací dřívějšího uskupení Věci veřejné podnikatele Víta Bárty.
Tisícům studentů z Ruska a několika dalších zemí hrozí, že nebudou moci v příštím roce fyzicky studovat na tuzemských vysokých, středních a jazykových školách. Důvodem je nové opatření české vlády, které od července nařizuje pozastavit udělování víz a povolení k pobytu na základě žádostí podaných ve státech s extrémním rizikem nákazy koronavirem. Mezi ně kromě Ruska patří například ještě Indie, Brazílie či Tunisko. V reakci na tuto záležitost vznikla internetová petice, kterou prozatím podepsalo kolem 1200...
Expremiér a bývalý eurokomisař Vladimír Špidla se chystá na návrat do vysoké politiky. Pokud sociální demokracie uspěje v podzimních volbách a Špidla získá dostatečné množství preferenčních hlasů, může se po dlouhých letech stát znovu poslancem. Ale českou politiku ovlivňuje i bez zákonodárného mandátu. Z pozice poradce ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové je spoluautorem nejnovější důchodové reformy, kterou mají podle představ ČSSD zčásti zaplatit velké korporace. Špidla a jeho ...
Starosta Dolních Břežan a náměstek středočeské hejtmanky Věslav Michalik (STAN) patří mezi nejvážnější kandidáty na příštího ministra financí. Chce prosadit to, co se zatím v české politice nikomu nepodařilo: výrazně seškrtat daňové výjimky, zavést vyšší daň z komerčních nemovitostí či rychlé odpisy na robotizaci. „Z krize se proinvestujeme, ale jen se zapojením soukromého sektoru,” říká.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Obchodníci pro přežití v letošní mimořádné sezóně zkoušejí leccos. Prodejce čerstvých džusů a zmrzlin Fruitisimo od základů překopal svou byznysovou strategii a vylepšení hospodaření mimo jiné očekává od vstupu do řetězců. „Jsou tam ale nižší marže a ceny, takže se to dohání objemem,“ říká majitel Fruitisimo Jan Hummel.
Sociální demokraté a komunisté ztratili po posledních krajských volbách dech. Obě strany, kterým hrozí, že se příští rok nedostanou do Poslanecké sněmovny, zvažují výměnu vedení i strategie.
Řešení problémů s dopravou a suchem, kvalitní nemocnice nebo dostatek míst ve školách. Ale i příspěvky na dovolené, porodné či pastelkovné. Pestrou škálou slibů hýří kandidáti na hejtmany také v letošní kampani před krajskými volbami. Některé návnady však přesahují kompetence krajů, jiné se už řadu let opakují.