zrušení státní maturity z matematiky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení státní maturity z matematiky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
U maturitních zkoušek se letos podobně jako loni zruší písemné práce z povinné češtiny a cizích jazyků. Ústní zkoušky ve školách zůstanou povinné. Didaktické testy se na jaře budou konat v plánovaných termínech, na testy z jazyků bude o deset minut delší čas a na test z matematiky o 15 minut. Období školních maturit se prodlouží do 25. června, pro praktické zkoušky do 27. srpna. Praktická výuka bude možná i o letních prázdninách. Oznámil to ministr školství Robert Plaga (za ANO).
V šechny školy v Česku zavřela vláda v rámci opatření proti šíření koronaviru zhruba v půlce března a děti ze dne na den zůstaly doma. V mnoha případech museli učitele začít suplovat rodiče a školy se snažily o distanční vzdělávání on-line. „Krize ukázala obrovské rozdíly mezi školami, ale hlavně mezi jednotlivými učiteli,“ říká Martin Roman, předseda správní rady soukromé základní školy a gymnázia PORG či autor projektu Čtení pomáhá.
Maturanti by měli mít nadále možnost si vybrat mezi maturitou z matematiky nebo z cizího jazyka. Sněmovna kývla na návrh ministra školství Roberta Plagy (za ANO), který v rámci návrhu novely školského zákona prosazoval zrušení povinné maturity z matematiky. Ta měla být zavedena už příští rok. Novelu musí ještě posoudit Senát. Plaga zveřejnil také harmonogram letošních maturit. Společná část maturit se uskuteční 1. a 2. června, didaktická část pak 3. června.
Vláda je proti zavedení povinné maturity z matematiky. Podpořila návrh ministra školství Roberta Plagy (za ANO) na zrušení plánu, podle něhož měli poprvé povinně z matematiky maturovat gymnazisté v roce 2021.
Obávanou maturitu z matematiky možná nebudou muset středoškoláci povinně skládat už za dva nebo tři roky, jak je nyní v plánu. Ministr školství Robert Plaga (ANO) na jednání školské tripartity, kde jsou zástupci odborů i zaměstnavatelů, obhájil svůj záměr odložit zavedení povinné maturity z matematiky o několik let.
Mikuláš Ferjenčík je člověk plný energie, který si na politika až překvapivě pečlivě promýšlí své odpovědi. Je z něho cítit odhodlání a zápal pro věc. Vyzařuje z něj politická sebejistota a odhodlanost jít do toho naplno. Uvidíme, jestli se Pirátům vyplní jejich předpovědi a opravdu je po říjnových volbách uvidíme v poslaneckých lavicích. Odpovědi na konkrétní otázky ohledně jejich programu posuďte sami.
Ondřej Šteffl nenechá na školském systému nitku suchou. „Teď se mluví o průmyslu 4.0 a robotizaci, o tom, že lidé nebudou mít práci a řada povolání zmizí. A projevilo se to nějak ve školství? Ani náhodou! Dneska vychováváme lidi, pro které možná nebude práce,“ je přesvědčen ředitel společnosti Scio a zastánce vzdělávání pro budoucnost.
Ministerstvu školství a některým lídrům z českého průmyslu se stýská po starých dobrých časech. Ministr Marcel Chládek by rád podpořil rozvoj učňovských oborů a naopak utlumil růst víceletých gymnázií a všemožných vysokých škol. To vše za účelem rozvoje technického vzdělávání.
První přímá volba hlavy státu a první kroky nového prezidenta, který má 7. března vystřídat na Pražském hradě Václava Klause, budou v nejbližších týdnech a zřejmě i měsících v centru pozornosti. Až na druhé koleji se ocitne další vládní krize, tedy lavírování strany LIDEM, zda bude, či nebude nadále podporovat kabinet Petra Nečase (ODS). Zdá se ale, že šéfka liberálů Karolína Peake otočila a předminulý čtvrtek si rezolutně ohlášený odchod z vlády rozmyslela.
Ředitelé škol by měli brát třikrát víc než běžní učitelé. Ohodnocení šéfů by totiž mělo odpovídat manažerské funkci, navíc od letoška už ředitelé nemají funkci jistou napořád, ale jsou voleni jen na šest let. S tímto návrhem přišla Asociace aktivních škol v čele s ředitelem prestižního soukromého gymnázia PORG Václavem Klausem mladším.