zrušení zájezdu koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zrušení zájezdu koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Téměř tisíc žádostí o odškodnění přišlo na ministerstva kvůli covidovým opatřením od podnikatelů, firem, pendlerů i běžných občanů. Úřady nevyhověly nikomu, neúspěšní žadatelé se proto obracejí na soudy, které už dostaly na stůl desítky žalob. Firmy často žádají až několikamilionová odškodnění. Soudci, pro které jde o zcela novou situaci, se ale zatím vždy přiklonili na stranu státu. Většina podnikatelů se tak do soudního vymáhání odškodnění raději nepouští.
Stejně jako na jaře tak byly spuštěny či prodlouženy některé kompenzační programy, které mají alespoň částečně zmírnit zasažení firem a podnikatelů souvisejícími opatřeními. Bohužel také nadále platí to, že se v možnostech podpory těžko orientuje a podmínky pro osoby samostatně výdělečně činné jsou oproti jaru výrazně omezené. Jaké programy tedy nadále probíhají, kdo na ně „dosáhne“ a na co si dát při podání žádosti pozor?
K destinacím, do kterých mohli Češi vyrazit bez větších obtíží, patřilo od července Řecko. Až dosud. Češi se od pondělí budou muset při vstupu do země prokazovat maximálně tři dny starým testem na COVID-19. Rozhodnutí ale způsobuje velké zmatky. „Řekové zatím vůbec nevydali žádnou oficiální prováděcí vyhlášku, neurčili žádné parametry toho, čím se má člověk při vstupu do Řecka prokázat. Nevíme, co lidi čeká,“ přiznává místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.
„Jste první, koho od půlky března vezu na letiště,“ říká mi taxikář při cestě z centra Prahy na Letiště Václava Havla. V duchu jeho slov se nesl i celý pobyt na vyhlášeném řeckém ostrově Kos. Ten, stejně jako celá země, otevřel své brány turistům s prvním červencovým dnem.
Tuzemské cestovní kanceláře podporují prodej letních zájezdů novými službami. Nabízejí ubytovaní vyhrazené pro české turisty, plážový servis zdarma, se zahraničními partnery vyjednávají slevy na výlety či půjčovné aut. Poskytují pojištění kryjící léčebné výlohy pro případ nákazy koronavirem, případně připojištění, když zrušení zájezdu bude mít spojitost s nemocí covid-19. Vyplývá to z vyjádření zástupců cestovních kanceláří.
Poloprázdná parkoviště, restaurace i ulice. Takové jsou první dojmy z návštěvy městysu, nad nímž se tyčí chlouba české historie - hrad Karlštejn. Ten stejně jako další středočeské památky po nuceném uzavření přivítal první návštěvníky na konci května. Jak se promítly do zdejšího života uzavřené hranice bez příchozích turistů? Jak vnímají zdejší nadcházející sezónu?
Hranice se otevírají, léto se blíží, rizika rostou. Pokud se chystáte na hranice, věnujte péči výběru cestovního pojištění.
Cestovní kanceláře zahajují prodej letních zájezdů nanovo. Činí tak v reakci na rozhodnutí české vlády, která uvolnila bezpečnostní opatření pro cesty do většiny zemí Evropy. Očekávají, že mohou utržit zhruba třetinu z loňských prodejů.
Pandemie koronaviru donutila dvě největší cestovní kanceláře k razantnímu kroku. Exim tours a Fischer zrušily veškeré zájezdy plánované na letošní červenec a srpen, které měly objednané u obou společností řádově desetitisíce klientů. Na dotaz Deníku E15 to potvrdily obě firmy. Zájezdy na květen a červen zrušily už dříve.
O více než polovinu svých příjmů letos přijdou světové aerolinky. Z jejich rozpočtů se tak kvůli pandemii koronaviru vypaří 7,7 bilionu korun, oznámilo dříve mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu IATA. Krizi pocítí i cestující. Za letenky si v příštích letech připlatí, varují odborníci i někteří prodejci letenek.