zvířata loví lidi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvířata loví lidi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Německo řeší kromě koronaviru nový problém. Na severu země se totiž přemnožil nelétavý pták nandu pampový, který zde v hejnech ničí řepková pole. Zvíře, které je původem z Jižní Ameriky, se v Německu šíří posledních dvacet let. Pták podobný pštrosu vážící přes 20 kilogramů řádí ve spolkových republikách Meklenbursko-Přední Pomořansko a Šlesvicko-Holštýnsko.
Norský trh s velrybím masem se během současné pandemie poprvé po mnoha letech ocitl v růstu. Důvodem jsou mimo jiné omezení pro cestování, která přimělo většinu Norů, aby letošní dovolenou strávili doma. Řada z nich proto navštěvovala domácí turistické destinace, jako je třeba souostroví Lofoty, kde pokrmy z masa největších mořských savců patří k tradiční místní kuchyni. Velký comeback velrybářství je však podle odborníků značně nejistý, píše BBC.
Vládní návrh novely mysliveckého zákona vzbudil vášně mezi částí vlastníků lesů, farmářů a ekologů. Ti tvrdí, že navržená úprava neřeší škody způsobené zvěří na dřevinách. Majitelé honiteb podle nich nemají kontrolu nad tím, co myslivci v jejich rajonu dělají. Myslivci kontrují, že vlastníci jen nevyužívají stávající možnosti zákona. „Zvýšené stavy zvěře jsou problémem vlastníků, nikoli myslivců,“ míní předseda Českomoravské myslivecké jednoty Jiří Janota.
Pandemie koronaviru obrátila pozornost lidí napříč světem k základním zdrojům jejich obživy. Výsledkem je mimo jiné i výrazné urychlení mýcení lesů na planetě. Poukazují na to data světové organizace Global Land Analysis and Discovery.
Za první čtyři měsíce letošního roku ornitologové odhalili 33 případů otrávených dravců a sov. To už je téměř polovina z celkového čísla takto zabitých dravých ptáků v loňském roce, vyplývá z dat České společnosti ornitologické (ČSO). Přestože jde o trestný čin, odsouzený zatím nebyl nikdo.
Focení pomocí fotopastí je o značné trpělivosti. Mnohdy se i po několika měsících ve fotoaparátu nenachází ani jeden použitelný snímek. Myši překusují kabely, jindy na fotopast spadne větev. Občas fotografa potká štěstí a vyfotí ducha hor – sněžného levharta, což se dosud zblízka povedlo skutečně jen málokomu. Vladimír Čech ml., které se tomuto druhu focení věnuje, popisuje v rozhovoru z dílu série deníku E15 “Za objektivem”, jak je na tom on.
Vědci přečetli kompletní genom slavného „velkého bílého“ žraloka. Odhalili recepty, jimiž evoluce zajistila tomuto tvorovi nezranitelnost či odolnost k nádorům. Obávaný zabiják se proměnil v knihu, v které vědci hledají návod na prodloužení lidského života.
Za nedávnou nákazou divočáků na Zlínsku africkým morem prasat (AMP) je pravděpodobně odpovědný lidský faktor, řekl svým kolegům ze zemí EU český ministr zemědělství Marian Jurečka. Případ je podle něj varováním pro další evropské země, které si nyní mohou jen těžko myslet, že jsou od stávajících ohnisek nákazy dostatečně daleko.
Stát nařídil intenzivní lov divočáků na celém území České republiky. V nárazové oblasti kolem Zlínska se budou moci používat zatím zakázané techniky lovu. Výjimkou je samotný okres Zlín, kde se vyskytl africký mor prasat. Divoká prasata se tam nadále nesmí lovit ani přikrmovat.
Jsme v srdci Sumatry, uprostřed nekonečných plantáží palmy olejné, několik hodin cesty od města Dharmasraya. Prašná cesta se klikatí monotónní krajinou a s každým dalším výmolem je náš cíl blíž. Jsme téměř v euforii. Dnes se máme setkat s tajemným kmenem Kubu!