zvýšení důchodu 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvýšení důchodu 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Základní výměra starobních, vdovských, vdoveckých, sirotčích a také invalidních a předčasných důchodů stoupne od ledna v průměru o 360 korun. Vláda do konce měsíce schválí příslušné nařízení, řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Lednová řádná valorizace penzí vyjde státní rozpočet na 12,3 miliardy korun.
K vyrovnanému, nebo alespoň mírně schodkovému hospodaření bude mít Česko i v příštích letech daleko. Vedle stamiliard korun na důchody zatíží státní rozpočet další dvě objemná břemena. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se výrazně prodraží obsluha státního dluhu. Zároveň stoupnou výdaje na armádu na minimum požadované NATO ve výši dvou procent HDP. Celkem to jen příští rok bude téměř 150 miliard korun.
V Česku jsou vypláceny invalidní důchody prvního, druhého a třetího stupně. Finančně vyjít pouze s invalidním důchodem prvního stupně je velmi složité a pro většinu příjemců invalidního důchodu prvního stupně je výdělečná činnost nutností.
Zatímco Západ se snaží o ústup od fosilních paliv a spotřebu uhlí v EU dramaticky nezvedla ani energetická krize, v Asii poptávka po něm roste. Čína urychluje plány na výstavbu nových uhelných projektů a ve vedrech vyrábí z tohoto zdroje rekordní množství elektřiny. Rychle se od něj zřejmě neodpoutá ani Indie, podle odborníků v současnosti plánuje nadbytečné množství uhelných elektráren.
Pro Čechy, kteří se rádi srovnávají s Německem či Slovenskem, je Polsko dlouhodobě spíše přehlížený soused. Přesto si v posledních letech začala řada obyvatel České republiky všímat, že osmatřicetimilionová země za severovýchodními hranicemi stojí za pozornost nejenom kvůli své konzervativní vládě: polská ekonomika dynamicky roste a má ambice, které se z druhé strany Krkonoš mohou zdát až přehnané. Češi by se Polákům asi neradi dívali na záda. Při bližším prozkoumání dat a se zapojením pohledu expertů ...
Důchodová reforma, kterou schválila tento týden sněmovna, nebude mít vliv na řádnou valorizaci penzí začátkem roku 2024 a pravděpodobně i několik následujících let. Reforma má za cíl valorizace mírně zpomalit tím, že započte menší část růstu reálných mezd. Ty však nyní klesají, a vliv tak mít vůbec nebudou.
Důchody vzrostou jen o čtyři stovky, předčasné penze stát oseká. Začnou platit i další omezení Drahý špás s Monetou. Skupině PPF se prodražila bankovní investice, důvodů zmizet je více Benzin i nafta kvůli dani skokově podraží, varuje šéf Tank Ono Ondra Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Ať si stát nechá část našich peněz, my chceme volný čas. Do důchodu půjdeme klidně i s nižší penzí, ale dříve. V Německu stárne generace, která nechce pracovat do 67 let, což bude od roku 2031 národní důchodový standard dohodnutý již před šestnácti lety velkou koalicí CDU a SPD. Už dnes chodí do předčasného důchodu desítky, ba stovky tisíc lidí, což má podle ekonomů vážné důsledky na pracovním trhu, kde chybějí lidé zejména v méně náročných pomocných profesích, ale i na kvalifikovaných postech v továrnách ...
Po několika štědrých valorizacích důchodů čeká seniory až pět hubených let. Už v lednu se průměrná penze místo téměř tisícikoruny, jako tomu bylo letos, zvýší pouze o několik stokorun. V dalších letech se růst důchodů může podle odborníků dokonce zastavit. Viníkem však nebudou jen vládní opatření projednávaná Poslaneckou sněmovnou, jak tvrdí opozice. Hlavním důvodem je propad reálných mezd a klesající inflace, z nichž se valorizace starobních nebo invalidních dávek podle norem vypočítává.
Země Evropské unie tento týden po vleklém vyjednávání dospěly ke shodě na nových pravidlech, která mají omezit švarcsystém využívaný rozvážkovými online platformami, jako jsou Uber, Deliveroo, Bolt či Wolt. Kurýři pracující pro tyto firmy by tak mohli získat postavení zaměstnanců. Platformy však návrh kritizují s tím, že připraví pracovníky o flexibilitu a povede k jejich masovému odchodu z odvětví, a tím pádem i k horší dostupnosti služeb. Podle tuzemských odborníků je také nejasné, jak by se měla nová ...