zvýšení důchodů v 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvýšení důchodů v 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přestože se v minulém roce počítalo s řadou změn v oblasti spotřebitelského práva, díky současné situaci k tomu nedošlo. Spotřebitelská organizace dTest však očekává, že k řadě změn a především posílení postavení českých spotřebitelů dojde v roce 2021.
V roce 2021 zaplatí na sociálním pojištění více osoby samostatně výdělečně činné platící minimální sociální pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
O novou paušální daň projevilo zájem o polovinu méně živnostníků, než ministerstvo financí očekávalo. Do pondělních 18 hodin, kdy měly osoby samostatně výdělečně činné poslední možnost opatření využití, se jich přihlásilo necelých 58 tisíc. Pokud si někdo živnost teprve založí nebo obnoví odhlášené podnikání, bude moci využít paušál v průběhu roku.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Další růst důchodů a minimální mzdy od začátku ledna je jednou z hlavních změn roku 2021. Začíná také platit zákon o náhradním výživném, který prosadila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), i novela zákoníku práce a s ní spojená sdílená pracovní místa.
Od prvního ledna 2021 platí řada změn, která upravuje výši mezd, platů a důchodů.
Poslanci schválili největší daňové změny za více než deset let. Se zrušením superhrubé mzdy a snížením daně z příjmů spolu se zvýšením daňové slevy na poplatníka má zůstat lidem v kapsách ročně až 130 miliard korun, které by jinak odvedli státu. To však podle ekonomky Danuše Nerudové povede k dalšímu zadlužování země, na které doplatí všichni. „Je potřeba si uvědomit, že vyšší dluh jde zaplatit jen vyššími daněmi,“ říká rektorka Mendelovy univerzity v Brně.
Nejhorší je, když se to na vás začne sypat ze všech stran. A platí to i v politice. Do podobné situace se dostává premiér Andrej Babiš (ANO), jehož pozice se mohla ještě nedávno zdát téměř neotřesitelná. Do příštích sněmovních voleb je sice ještě daleko, otřesů ale znatelně přibývá. Stručně řečeno, Andreji Babišovi docházejí zdroje, ze kterých může čerpat podporu pro sebe a jeho hnutí.
Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun, uvedla Česká televize. Návrh nepočítá se zrušením superhrubé mzdy. Celkové příjmy rozpočtu by měly činit včetně peněz z Evropské unie 1,487 bilionu korun a výdaje 1,807 bilionu korun. Ministerstvo financí návrh poslalo vládě. Kabinet by měl rozpočet předložit Sněmovně do konce října.
Při zrušení superhrubé mzdy si zaměstnanci finančně polepší i o desetitisíce korun za rok, přestože budou mít stále stejně vysokou hrubou mzdu. Podívejme se na praktické výpočty.