zvyseni najmu městských bytu praha 3 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvyseni najmu městských bytu praha 3, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Poptávka po nájemních bytech vystřelila vzhůru. Přesto musí pronajímatelé zvažovat, jak vysoké ceny nasadit, aby bydlení v jejich domech bylo pro lidi ještě vůbec dosažitelné. „Když teď sestavujeme rozpočet na příští rok, tak je náš největší bolehlav, abychom nastavili zdravou míru mezi potřebou růstu nájemného, tak abychom pokryli všechny náklady, a tím, aby se nám nezvyšovaly odchody lidí,“ říká Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení a generální ředitel firmy Heimstaden, která zejména na ...
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Navzdory snaze současných pražských radních se obecní bytový fond dál zužuje. Nejenže pokračují privatizace bytového fondu ve správě městských částí, ale byty se také nestíhají opravovat a město zatím nestaví ani nové. Chybí mu totiž peníze. „V tomto volebním období jsme z Fondu pro rozvoj dostupného bydlení podpořili investice za zhruba 3,5 miliardy. Nyní už finance došly a fond je prázdný,“ popisuje finanční poměry pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). Na novou výstavbu si ...
Počet bytů k dlouhodobému pronájmu na pražském trhu na konci loňského roku meziročně vzrostl o 105 procent na 13 627 jednotek. Průměrná cena nájmů klesla o osm procent na 308 korun za metr čtvereční bez poplatků. Nejvíce bytů je v nabídce v Praze 5, nejdražší je Praha 1. Vyplývá to z údajů developerské společnosti Trigema a realitního serveru Flat Zone.
Berlín na pět let zmrazí výši nájemného. O kroku, který je v Německu zatím nejdalekosáhlejším opatřením proti rychle rostoucím nájmům, rozhodlo zastupitelstvo. Zmrazení bude platit zpětně k červnu 2019. Věcí se podle všeho budou zabývat soudy, podle berlínské opozice je totiž zákon protiústavní.
Vedení hlavního města chystá v příštím roce další zdražování nájmů u části z více než sedmi tisíc obecních bytů, které patří pražskému magistrátu. U třetiny z nich už rada letos zrušila slevu, která byla zavedena v roce 2012 a která byla podle současných radních nesystémová. Ke zdražování přikročila i řada pražských městských částí, jež dohromady spravují více než 23 tisíc obecních bytů.
Některé pražské městské části plánují v příštím roce zvyšovat nájmy v obecních bytech. Další tak již učinily letos, stejně jako pražský magistrát. Vyplývá to z informací radnic. Významnější zdražování plánují například Praha 5, Praha 6 a Praha 8. Další městské části chtějí nastavit vyšší nájemné jen při prodlužování stávajících smluv a uzavírání nových. Nájmy u městských bytů se v Praze pohybují obvykle mezi 60 a 150 korunami za metr čtvereční a měsíc, průměrné tržní nájem přesahuje 300 korun za metr.
Městské části v Praze začaly zdražovat nájemné ve svých obecních bytech. Radní nejčastěji navyšují nájmy o pětinu, tedy nejvíce, co umožňuje zákon. Nově budou nájemci platit kolem 120 až 150 korun za metr čtvereční. V některých částech hlavního města zdražily obecní byty už letos, další nájemníky čeká vyšší činže od Nového roku.
Průměrné měsíční nájemné v Praze se za pět let zvýšilo téměř o polovinu - nájemné stouplo z 214 korun za metr čtvereční v prvním pololetí roku 2014 na 307 korun v polovině letošního roku. Průměrný meziroční růst byl 7,3 procenta, největší nárůst byl v roce 2017, a to 12,5 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Deloitte, která vychází ze srovnání nabídkových cen na inzertních serverech a transakčních cen evidovaných katastrálním úřadem.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.