zvýšení platu nepedagogických pracovníků 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvýšení platu nepedagogických pracovníků 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nejméně 1,4násobku průměrné mzdy by měl dosahovat průměrný plat učitelů s tím, že údaj by se stanovoval vždy za předminulý kalendářní rok. Počítá s tím návrh novely zákona o pedagogických pracovnících ministerstva školství. Pokud by úpravu schválila vláda a parlament, výdaje státního rozpočtu by se už napřesrok musely zvýšit o 30,5 miliardy korun. Učitelé by dostali přidáno od ledna 2024.
Deficit českého státního rozpočtu dosáhl v právě skončeném roce 367 miliard korun, což je s přehledem nejhorší výsledek v moderní historii. Je to rozpočtová hrůza nebo akceptovatelný výsledek v pandemickém roce?
Úředníků, učitelů, policistů a dalších státních zaměstnanců přibude i napřesrok. Z nynějších 475,4 tisíce lidí se státní správa rozroste o téměř sedm tisíc nových míst. Vláda v návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje na všechny tyto své pracovníky vynaložit 239,9 miliardy korun. Oproti letošku to má být o 12,8 miliardy více. Kritizuje to opozice, analytici i Nejvyšší kontrolní úřad. Do finančního plánu nejsou zahrnuti zdravotníci, kteří jsou placeni z veřejného zdravotního pojištění.
Státní úřady a organizace by měly v rámci takzvané systematizace od příštího roku zrušit 1327 míst, z toho 281 míst je obsazených. Rozpočet by tak měl uspořit 1,24 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
Ministryně financí Alena Schillerová předloží návrh státního rozpočtu na rok 2019 s nižším deficitem, než rezort původně plánoval. Ten soumar, tedy stát v terminologii paní ministryně, potáhne na hřbetě nikoli padesát schodkových miliard, ale jen čtyřicet. To je tedy terno.
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Návrh rozpočtu školství dosud počítal s růstem platů nepedagogů o šest procent. Slibované navýšení o desetinu se netýká ostatních nepedagogických pracovníků ve veřejné správě, pro které vláda navrhuje šestiprocentní růst sumy na platy.
Rok 2017 přináší do rezortu školství celou řadu změn a novinek. Není to jen nový kariérní řád a vyšší platy pro učitele, ale také povinný poslední rok školky, jednotné přijímací zkoušky na střední školy nebo reforma financování regionálního školství.
Platy učitelů by se v každém ze tří let počínaje rokem 2018 měly zvýšit alespoň o 15 procent, žádají školské odbory. Pokud se zohlední růst průměrné mzdy, tak by se díky tomu výdělky pedagogů měly do roku 2020 dostat nad hranici 130 procent průměrné mzdy v zemi. Kampaň Konec Levných Učitelů proto bude pokračovat i poté, co stát vyčlení na platy učitelů od září o osm procent více peněz než dosud.
Vláda dnes schválila navýšení výdajových rámců rozpočtů na roky 2017 a 2018 o 30 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zvýšení bude muset ještě schválit Poslanecká sněmovna. V současnosti jsou výdajové rámce schválené dolní komorou na příští rok 1211,7 miliardy korun a pro rok následující 1245,7 miliardy korun.