zvýšení platů učitelů tabulka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvýšení platů učitelů tabulka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Všem zaměstnancům veřejných služeb a státu, kteří letos v lednu nedostali přidáno, se od září zvednou platové tarify neboli základ výdělku o deset procent. Nařízení o navýšení schválila vláda. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Do konce roku bude podle podkladů k nařízení potřeba z rozpočtu státu, samospráv a zdravotních pojišťoven 5,17 miliardy korun navíc. Podle Fialy to schodek rozpočtu nezvýší, ministerstva mají peníze najít ve své pokladně.
Základ platu se učitelům v příštím roce zvedne o osm procent. Zbývající část peněz na přidání se pak využije na odměny. Po středečním zasedání vlády to řekli premiér Andrej Babiš a ministr školství Robert Plaga (oba ANO).
V poměru k hrubému domácímu produktu investoval stát v krizových letech více peněz než nyní, kritizuje vládu ANO a sociální demokracie šéf poslanců TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Vadí mu také bující státní aparát, na který po ochlazení ekonomiky a možné krizi nebudou peníze. „Už máme téměř půlmilionovou armádu státních zaměstnanců, jejich počet narostl za několik let o šedesát tisíc,“ říká.
Pracovníkům divadel, muzeí či knihoven i ostatních příspěvkových organizací by se měl od ledna zvednout výdělek nejméně o 1830 až 3180 korun podle jejich odbornosti a praxe. Stejně by měl základ platu růst i nezdravotnickým profesím ve zdravotnictví. Ostatním zaměstnancům veřejného sektoru by se měl pak tarif zvýšit o 1500 korun a učitelům o 2 700 korun. Vyplývá to z návrhu vládního nařízení a propočtů ČTK. Předpis připravilo ministerstvo práce a na svém webu ho zveřejnil kabinet.
Vláda v pondělí jednomyslně schválila návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem čtyřicet miliard korun, uvedl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO). Jednání o rozpočtu se v pondělí zúčastnil i prezident Miloš Zeman. Hlavními prioritami rozpočtu jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje.
Platové tarify ve veřejném sektoru by se mohly příští rok zvýšit od dvou do deseti procent, a to podle profesí. O desetinu vyšší pevnou část výdělku mají od ledna jistou zřejmě jen učitelé. Nejméně by si mohli v tarifu polepšit policisté a vojáci a pak i lékaři a sestry.
Mikuláš Ferjenčík je člověk plný energie, který si na politika až překvapivě pečlivě promýšlí své odpovědi. Je z něho cítit odhodlání a zápal pro věc. Vyzařuje z něj politická sebejistota a odhodlanost jít do toho naplno. Uvidíme, jestli se Pirátům vyplní jejich předpovědi a opravdu je po říjnových volbách uvidíme v poslaneckých lavicích. Odpovědi na konkrétní otázky ohledně jejich programu posuďte sami.
Jednání vlády a odborů o zvýšení platů ve veřejném sektoru se uskuteční 21. srpna. Původní schůzku, která se měla konat 25. července, kabinet zrušil. Termín po jednání tripartity oznámil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory požadovaly původně přidání pro všechny pracovníky veřejných služeb o deset procent, nyní pro učitele žádají růst o 15 procent od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že zvednutí příjmů se musí řídit možnostmi rozpočtu.
Pracovníci ve školství dostanou od září přidáno, vláda dnes schválila potřebnou změnu tarifních tabulek. Na twitteru o tom informoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Učitelům se tarif zvedne o šest procent a nepedagogickým pracovníkům o čtyři procenta. Schválené nařízení vlády zavádí i nový platový stupeň pro začínající učitele, mladí pedagogové tak dostanou poprvé přidáno po dvou letech, nikoli po šesti, jak tomu bylo doposud.
Nesmyslný a často kritizovaný způsob financování základních a středních škol podle počtu žáků by mohl skončit v roce 2018. Podle novely školského zákona, který včera schválila vláda, by měl mít větší vliv na příjem školy počet skutečně odučených hodin a zaměstnaní učitelé. Nově by tedy dostávaly podobné školy stejné peníze, i když má jedna z nich více dětí ve třídě než druhá. Ministerstvo školství by stanovilo maximální počet proplacených odučených hodin, aby je školy příliš nezvyšovaly.