zvýšení platu ve zdravotnictví 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu zvýšení platu ve zdravotnictví 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Volebním kampaním chybí podle sociologa Daniela Prokopa silné téma. Občany podle průzkumů nejvíce trápí zadlužování země, zdravotnictví a jejich příjmy. Strany to však neumějí voličům prodat. „V amerických kampaních platí slogan, že je třeba prodat lidem to, co potřebují – je třeba je ale přesvědčit o tom, že to chtějí. Oproti tomu české strany prodávají něco, co lidé nepotřebují,” říká zakladatel výzkumné organizace PAQ Research Daniel Prokop.
Volební období současného menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD se chýlí ke konci a vláda už nestihne sněmovnou protlačit žádný z větších zákonů, ke kterým se zavázala v programu před třemi lety. Hodně restů má zejména ministerstvo spravedlnosti pod vedením Marie Benešové (za ANO), řadu nedokončených zákonů lze najít také ve volebních programech hnutí ANO i dalších stran.
Šéf vládní ČSSD Jan Hamáček varuje voliče před povolebním spojením ANO a ODS. „Jsou to pravicové strany a směřují k sobě dlouhodobě. Zvýší DPH a s velkým gustem zruší řadu sociálních jistot lidí, které jsme prosadili,“ apeluje s tím, že stomiliardové schodky státních financí musejí zaplatit hlavně korporace, a nikoliv zaměstnanci. O hnutí Přísaha míní, že je recyklací dřívějšího uskupení Věci veřejné podnikatele Víta Bárty.
Praha, která má rozpočet jako střední ministerstvo, se letos potýká s velkými výpadky příjmů. A to nejen kvůli koronavirové pandemii, ale i kvůli snížení daně z příjmu. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) chce situaci řešit zejména úsporami, investice omezovat nechce. „Musíme teď zainvestovat do zelené obnovy a pak se nám to vrátí,“ říká o velkých projektech, které jeho koalice započala a které by chtěl dotáhnout.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Demokratický kandidát Joe Biden, vyhlášený v sobotu za vítěze amerických prezidentských voleb, má před sebou řadu nesnadných úkolů. Prvním z nich bude sjednocení země v době, kdy jeho rival a dosavadní prezident Donald Trump odmítá uznat porážku a chystá se na právnický boj o Bílý dům. Ve Spojených státech přitom znovu zesílila pandemie koronaviru, která má velké dopady na ekonomiku a je výzvou pro současnou podobu systému zdravotní péče.
Největší český obchodník s uhlím, společnost Carbounion Bohemia, se kvůli ústupu Evropské unie od uhlí vrhá do nových odvětví. „Nevěřím, že v Evropě budou v budoucnosti výrazně zastoupeny hutě či doly,“ říká její majitel Petr Paukner. I proto je stále aktivnější například v elektromontážích. Firmy, které v oboru vlastní, cílí na miliardové tržby.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce zaměstnancům státních nemocnic přidat v příštím roce maximálně tři procenta. Argumentuje tím, že v minulých letech rostly výdělky lékařů a sester dostatečně a že nyní mají nemocnice investovat spíše do svého vybavení. Informovala o tom Česká televize (ČT). Ministr tak upravil svůj původní plán, v dubnu mluvil o pětiprocentním zvýšení platů.
O kvalitě potravin, které čeští spotřebitelé nacházejí na pultech, mluví politici v poslední době rádi a často. Zakázat v Evropské unii plošně a efektivně dvojí kvalitu výrobků se však ani po několika letech nepovedlo. Důvod byl podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy politický: „Když se za to kdysi zasazovali Sobotka s Ficem, zvedali to na každém jednání a bylo jasné, že za vyřešení problému budou tvrdě bojovat. Při finálním projednávání byly ale vlády většiny zemí střední a ...
Technologická agentura ČR, která propojuje výzkum státních a veřejných institucí s firmami, letos hospodaří se zatím nejvyšším rozpočtem přes čtyři miliardy korun. Drtivá většina peněz půjde na podporu inovací, které mají nalézt uplatnění v progresivním průmyslu. Nově bude také administrovat programy tří ministerstev za téměř deset miliard. „Systém spolupráce státu a firem je hodně roztříštěný. Je třeba ho centralizovat,“ říká šéf agentury Petr Konvalinka.